Fekalozauras

Fekalozauras arba dar vad. Šūdų demonas (lot. Crocodylus faex, Fecalosaurus bombeicus) - roplys, giminingas krokodilams, nedideliais kiekiais aptinkamas Indokinijos bei Indijos šiukšlynuose, kanalizacijose, pelkėse.

Fekalozauras yra gan agresyvus ir pavojingas padaras, nors nuotraukose atrodo klaikiai, todėl verta jo saugotis. Jis nėra greitas, tad jei turistaudami Indijoje tokį pastebėsit - paprasčiausiai pabėkite nuo jo

Fekalozauro pavadinimas kilęs nuo išmatų (fekalijų) - ryšium su tuo, kad pirmą kartą buvo identifikuoti, vykdant kasinėjimus Bombėjaus apylinkėse 1923, atkasus fekalozauro skeletą, įstrigusį senovinėje išvietėje. Radinys sukėlė žiniasklaidos sensaciją, dėl kurios pasigirdo kalbos, esą dinozaurai gali būti išlikę ir iki šių dienų. Kaip paaiškėjo vėliau, tai tėra viena iš Indijoje gyvenančių krokodilų atmainų, prisitaikiusi gyvenimui sausumos sąlygomis, nuo įprastų krokodilų labiausiai skiriasi gerokai trumpesniu snukiu, sąlyginai ilgesniu lanksčiu kaklu ir išvystytomis, ilgesnėmis kojomis.

Fekalozaurai užauga iki 240cm ilgio (įskaitant uodegą) ir 90kg svorio, dažniau paplitę neviršija 2 metrų ilgio ir 50kg svorio. Maitinasi smulkiais gyvūnais, dvėseliena, palei gyvenvietes besiveisiantys kartais puola šunis ir kates, retais atvejais - ir vaikus.

Fekalozauras yra menkai paplitęs roplys, nykstanti rūšis, įrašyta į Indijos Raudonąją knygą, todėl saugomas.

Naujesniais pranešimais, pirmą kart 1979 pastebėti ir Egipte, kur šiuo metu smarkiai paplito, veisiasi šiukšlynuose, naktį išslenka į gatves.