Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Eik tu šikt

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
13:59, 9 rugpjūčio 2009 versija naudotojo Tararaika (Aptarimas | įnašas)

(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Eik tu šikt - galvojat, kad čia šiaip sau posakis, netgi gal malonus palinkėjimas? Ogi visai ne toks jau jis ir paprastas. Pasirodo, kad jo istorija susijusi su visai nemaloniais dalykais.

Senais laikais dar sakydavo "kad tave trizna sutrauktų" ar "kad tave trizna suriestų", kas reiškė lygiai tą patį, ką ir pasakymas "eik tu šikti". Ale matome, kad toji trizna, kaip ir šikimas kraujais, reiškia visai bjaurią kažkokią ligą. Ir ne bet kokią, o cholerą - šioji lietuviškai dar ir vadinama trizna arba kolera - pastarasis žodis senovės lietuvių dar buvo vartojamas ir mirties deivei įvardinti. Žinia gi - sergantis cholera žmogus per parą gali išviduriuoti 250g vienam kilogramui kūno masės, kitaip tariant, suaugęs žmogus gali ištriesti ištisus du kibirus! Galit įsivaizduoti, kas atsitinka organizmui, kai šitaip viduriuojama!

Dar kitais kartais sakoma "kad tu kraujais imtum šikti" - tai jau reiškė kitą ligą - dizenteriją (lietuviškai ir vadinamą kruvinąja trizna): nuo šios ne tik krauju, bet ir pūliais viduriuojama, taip ilgainiui gabalėlis po gabalėlio iššikant visą žarnyną. Kruvinoji trizna dar baisesnė už šiltinę, nuo kurios irgi krauju triedžia žmonės.

Taigi, žinokite, kad jei ką nors pasiunčiate šikti, tai reiškia ne kokį nors nekaltą "eik tu nachui", o žymiai bjauresnius dalykus.