Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Eifelio bokštas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Jei jau būti Paryžiaus simboliu, tai ir būti visada!

Eifelio bokštas - tai jau tikrai kad vienas iš garsiausių pasaulio statinių! Stovintis Prancūzijos sostinėje Paryžiuje, visaip garsina tą miestą, tai ant tiek išgarsino, kad daugelis žmonių tik ir sieja Paryžių su Eifelio bokštu!

Ir aišku, verta žinoti, kad Eifelio bokštas - vienas iš Paryžiaus simbolių.

Istorija

Pats bokštas buvo pastatytas kokiai tai ten pasaulinei technikos parodai, turėjusiai vykti 1889, o tą bokšto idėją sugalvojo toksai Gustav Eiffel, kurio vardu vėliau bokštas ir buvo pavadintas.

Tai taip ir gavosi, kad bokštas buvo statomas dvejus metus (1887-1889) tai ir buvo pastatytas. Tik po to, kai tas bokštas buvo pristatytas toje parodoje, tai po to šūdas pataikė į ventiliatorių, kadangi tą Gustav Eiffel ir pastatytą bokštą žmonės pradėjo kritikuot, esą esą tas metalo gabalas darko miesto vaizdą, negražus, šlykštus, šūdinas, kad reikia jį nugriauti, ir panašiai, ir taip toliau. Ir gal dar galimai liepė tam architektui eiti nachuj.

Vienok greitai atėjo I pasaulinis karas, tai taip ir neteko griauti to bokšto, nes prancūzų kariuomenei labai jo prireikė kokiems tai ryšiams ir komunikacijai. Tai vėliau, kai baigėsi visi karai, bokštas stovėjo, prastovėjo ir iki šių dienų vis dar stovi. Ir aišku jau, per tą laiką labai greitai išpopuliarėjo, tai taip ir yra žinomas visame pasaulyje.

Aišku, kadangi Eifelio populiarumas yra didelis, tai ir Lietuvoj irgi turim net tris eifelius - vieną Mažeikiuose, antrą Senojoje Varėnoje, o trečią - irgi lietuviškame Paryžiuje (nors ten tik paprastas stebėjimo bokštelis, bet visvien vadinamas Eifeliu)!

Įdomūs faktai

  • Iki 1931 m. Eifelio bokštas buvo aukščiausias pasaulio statinys.
  • Gustavas Eifelis ant bokšto šonų išraižė 72 įžymių prancūzų mokslininkų ir inžinierių pavardes. Užrašai XXa. pradžioje buvo uždažyti, vėliau - atkurti[1].

Dar žr.

Čia gi pateikiama kita informacija, susijusi su straipsniu Eifelio bokštas (nuorodos, kontekstas ir t.t.).

Čia niekada nebus nereikalingo šlamšto!

Mentai.gif Pipedija neatsako už čia pateikiamos informacijos tikslumą!



Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.