Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Disidentas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
 
Eilutė 1: Eilutė 1:
'''disidentas''' – žmogus nesitaikantis prie visuomenės daugumos pažiūrų, gyvenimo būdo ir pomėgių. Pvz. žiemą Pilies gatve vaikščiojantis su tapkėmis, skaitantis ne žurnalą [[„Žmonės“]] bet „Literatūrą ir menas“, per vestuves geriantis ne degtinę, bet morkų sultis.
+
'''Disidentas''' – žmogus nesitaikantis prie visuomenės daugumos pažiūrų, gyvenimo būdo ir pomėgių. Pvz. žiemą Pilies gatve vaikščiojantis su tapkėmis, skaitantis ne žurnalą [[„Žmonės“]] bet „Literatūrą ir menas“, per vestuves geriantis ne degtinę, bet morkų sultis.
 +
 
 +
Dabartiniai disidentai - tai nei nepasakysi, kas tokie, nes kai visur viską valdo prakeiktas [[liberalizmas]], tai leidžiama viskas, išskyrus kažkokią tai [[netolerancija|netoleranciją]]. Taigi, ir disidentai teliko trijų rūšių:
 +
* Visokie [[naciai]] ir kiti ultradešinieji, kurie rėkia, kaip jų teises pažeidžia [[gėjai]], [[negrai]], [[kairieji]] ir bendrai kažkokie [[tolerancija|tolerancijos]] platintojai.
 +
* Visokie [[komunistai]] ir kiti ultrakairieji, kurie rėkia, kaip jų teises pažeidžia [[heteroseksualai]], [[baltieji]], [[dešinieji]] ir bendrai visa visuomenė.
 +
* Visokie iš senų laikų išlikę [[seni perdylos]], kurie vaizduojasi tęsiantys kokias tai [[virtuviniai disidentai|virtuvinių disidentų]] tradicijas, tiktai dabar jau iškilmingiau, skleisdami kažokią kultūrą. Tai šitie trinasi aplink [[Rašytojų sąjunga|Rašytojų sąjungą]], labai ilgisi laikų, kai [[prie ruso buvo geriau]] ir slapta garbsto [[Antanas Venclova|Antaną Venclovą]], atvirai gi skelbdamiesi, kad čia jie [[Tomas Venclova|Tomą Venclovą]] baisiai gerbią.
 +
 
 +
Senais laikais disidentai būdavo įvairūs, bet visi kovodavo prieš [[SSRS]]. Tai užtai juos persekiodavo [[KGB]], kišdavo į [[konclageriai|konclagerius]] beigi [[dūrkės|dūrkes]]. Tai didesę daugumą šių disidentų sovietų režimas išties ir nugalabijo, tik retą kurį palikdamas gyvu.
 +
 
 +
Tikrųjų disidentų ne tiek jau ir daug buvo, bet jie buvo tokie didvyriai, kad netgi [[Pipedija]] čia negali bajerių skaldyti. Nes nedaug kas išdrįstų vardan savo sąžinės laisvės stoti prieš KGB budelius ir geriau mirti ar būti nukankintu, nei išsižadėti savo pažiūrų.
 +
 
 +
Pipedijai žinomi tikri disidentai:
 +
* [[Petras Cidzikas]]
 +
* [[Nijolė Sadūnaitė]]
 +
* [[Juozas Zdebskis]]
 +
* [[Antanas Terleckas]]
 +
* [[Romas Kalanta]]
 +
 
 +
Gal ir kitų būta, bet kai mes menkai apsišvietę, tai gal nelabai visus žinom, tai čia negebam visų išvardinti, bet visvien reiškiame didelę pagarbą.
 +
 
 +
 
 +
[[Category:Tipažai]]

Dabartinė 17:45, 28 rugpjūčio 2019 versija

Disidentas – žmogus nesitaikantis prie visuomenės daugumos pažiūrų, gyvenimo būdo ir pomėgių. Pvz. žiemą Pilies gatve vaikščiojantis su tapkėmis, skaitantis ne žurnalą „Žmonės“ bet „Literatūrą ir menas“, per vestuves geriantis ne degtinę, bet morkų sultis.

Dabartiniai disidentai - tai nei nepasakysi, kas tokie, nes kai visur viską valdo prakeiktas liberalizmas, tai leidžiama viskas, išskyrus kažkokią tai netoleranciją. Taigi, ir disidentai teliko trijų rūšių:

Senais laikais disidentai būdavo įvairūs, bet visi kovodavo prieš SSRS. Tai užtai juos persekiodavo KGB, kišdavo į konclagerius beigi dūrkes. Tai didesę daugumą šių disidentų sovietų režimas išties ir nugalabijo, tik retą kurį palikdamas gyvu.

Tikrųjų disidentų ne tiek jau ir daug buvo, bet jie buvo tokie didvyriai, kad netgi Pipedija čia negali bajerių skaldyti. Nes nedaug kas išdrįstų vardan savo sąžinės laisvės stoti prieš KGB budelius ir geriau mirti ar būti nukankintu, nei išsižadėti savo pažiūrų.

Pipedijai žinomi tikri disidentai:

Gal ir kitų būta, bet kai mes menkai apsišvietę, tai gal nelabai visus žinom, tai čia negebam visų išvardinti, bet visvien reiškiame didelę pagarbą.