Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Dibilai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
14:34, 18 kovo 2009 versija naudotojo Tararaika (Aptarimas | įnašas)

(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Dibilai, dar vadinami runkeliai, gėzai ar gezai, moksliškai - untermenšai (iš vok. Untermenschen). Liaudiškas terminas "dibilas" kilęs iš netaisyklingo debilumo diagnozės užrašymo, būdingo žemesnio intelekto vartotojams (untermenšams). Indikuojamas pagal intelekto potenciją, priklausančią kairiąjai Gauso kreivės pagal intelektinius rodiklius pasiskirstymo daliai, normalizavus praktinį individų intelekto pasiskirstymą iki artimo teoriniam atsitiktiniam.

Ne internetinėje erdvėje dibilai vadinami pilkąja mase. Internete - dibilais. Neformalūs statistiniai tyrimai rodo, kad dibilų procentas didėja, kylant visuomenės narių intelekto dispersijai, kas vienareikšmiškai rodo, kad visuomenės intelekto pasiskirstymas individų tarpe atitinka niekaip ne Gauso, o greičiau Moriarčio ar Pareto pasiskirstymus (pastarieji patvirtinami ir statistiniais tyrimais). Savo ruožtu, tai reiškia, kad maždaug 20 procentų intelektualių interneto vartotojų tenka 80 procentų dibilų ir ši dalis linkusi išsibalansuoti priklausomai nuo intelekto lygmens skirtumo tarp untermenšų ir ūbermenšų.

Pačių dibilų požiūris į tokį skirstymą paradoksalus: jie vienareikšmiškai save priskiria protingesniai daliai, neretai netgi galvodami, kad priklauso tiems 20 procentų. Kita vertus, toks požiūris yra plačiai išnaudojamas, pvz., estrados atlikėjai Minedas ir Antanas atvirai ekspluatuoja dibilus, atvaizduodami būdingus vidutinius 80 procedntų untermenšų bruožus ir taip susilaukdami išskirtinio populiarumo.


Įdomu

  • Jūs galite priskirti save dibilams, jei nieko šiame straipsnyje nesupratote
  • Neliūdėkite, dibilai irgi žmonės