Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Diaspora

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Versija spausdinimui nebėra palaikoma ir gali turėti atkūrimo klaidų. Prašome atnaujinti savo interneto naršyklės žymes ir naudoti numatytąją interneto naršyklės spausdinimo funkciją.

Diaspora - toksai padvėsęs, bet visvien dar neuždarytas socialinis tinklas, kuris turėjo būti geresnis už kitus. Išties gi nuo Diasporos ir buvo nusižiūrėtas Google Plus, kai dar jis buvo geras ir beveik niekam neprieinamas - ir su RSS, ir su patogiu interfeisu, ir su visokiais aspektais, kur savo friendus galima patogiai susirūšiuoti, ir su judančiais gifais, ir tegais (kurie iki šiol normaliai neveikia Feisbuke), taip toliau.

Dabar gi Diaspora yra gera vienu dalyku: joje niekas nebanina už pr0n, kai tuo tarpu pvz., Facebook ar Google Plus tik pabandyk tuo pasidalinti - ir išsyk banas.

Bloga gi Diaspora irgi tik vienu dalyku: joje nėra žmonių išvis. Ir ne perkeltine prasme, o tiesiog. Na, gal bendrai yra dar vienas ar du. Bet iš Lietuvos tai atrodo, kad nėra.

Ir dar, nelabai aišku kaip į tą Diasporą pakliūti. Gal per kokį nors vieną iš jos puslapių.

Upd. taigi kai Google Plus paskelbė apie užsidarymą, tai ir Diaspora truputį atsigavo, vėl kažkokie žmonės ten juda ir kažką rašinėja. Panašu, kad kai kurie iš principo eis bet kur, kad tik ne į Facebook. Tai gal ir teisingai, nes Diaspora tam tinkama. Įtarimų kelia nebent tai, kad ją kažkodėl reklamuoja toksai Rokiškis Rabinovičius, o visi gi prisimena, kad jis ir tą užsidarantį Google Plus reklamavo...


Diasporos istorija

Nei nelabai prisimenam tos Diasporos istorijos, ale prasidėjo kažkaip viskas nuo kažkokio vokiečio programuotojo, kuris sugalvojo, kad visi socialiniai tinklai labai jau uždari ir kad reiktų sukurti kažkokį tai naują, kuris būtų geresnis, kad negalėtų perimti vartotojų ir kad jame visi galėtų būti nebaninanamais. Ta prasme, kad jei tave kas banins, tai kad galėtum savo serverį užsikurti ar į kitą pereiti ar panašiai, ir kad prie viso to jokie ryšiai žmogui nenutrūktų.

Taigi, kažkas tam vokiečiui gavosi, bet kadangi viskas buvo su begale bugų, vartotojai nelipo. O kadangi viskas buvo parašyta ant kažkokio absurdiško Python ar tai ant Ruby ar tai panašiai - tai programuotojų, kurie perimtų ir labiau papildytų tą darbą irgi neatsirado. Taigi, gavosi, kad vienas žmogus programuoja, o kiti - net ir nelabai naudoja. Na, gal ten kokios kelios dešimtys tūkstančių vartotojų ir atsirado...

Žodžiu, istorija baigėsi liūdnai - developeris kažkodėl nusižudė, jo keli kolegos darbo perimti beveik nesugebėjo, tad nors per krūvą metų po to viskas kažkiek ir pajudėjo pirmyn, bet Diaspora iki šiol neturi netgi mobilaus appso. Žodžiu, užmiršta, deja, praeitis.


Dar žr.

  • Join Diaspora - [1]