Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Crown

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
CROWN gamybos HiFi audio centras, ko gero neblogas aparatas.

Crown - dvi skirtingos ir niekaip tarpusavy nesusijusios kompanijos, kurios gamino audio aparatūrą, įskaitant ir HiFi audio, ir kažkaip viena kitos išvengė. Tai ta kompanija, kuri gamino daugiau ir buvo sėkmingesnė, galų gale užsilenkė, o kita, kuri nebuvo labai sėkminga, gyvuoja iki šiol, nors ir parduota kitiems savininkams.

Tai kartais dėl to sunkoka susigaudyti, kur yra kas.

Crown - Japonijos kompanija

Ta kompanija, kuri buvo sėkminga, buvo įkurta Japonijoje dar 1948 metais ir vadinosi Asahi Musen Denki. Nuo pat pradžių šita firma gamino vis daugiau įvairios audio aparatūros ir nors ir netapo viena iš kelių didžiausių, visvien buvo viena iš didesnių Japonijos elektronikos gamintojų. Štai šitos firmos pagrindinis prekės ženklas ir buvo CROWN (būdavo rašomas visomis didžiosiomis).

O kad mažai nebūtų, tai dar šita firma gamino ir pigesnę elektroniką, skirtą Daiei tinklui, kuris yra didžiausias supermarketų tinklas Japonijoje. Tai šitam Daiei tinklui gaminama aparatūra vadinosi BUBU (irgi visomis didžiosiomis) ir buvo labai netgi nebloga, nes skirtingai nuo Lietuvos, kur privatūs supermarketų brendai gaminami kaip nekokybiškas šūdas, Japonijoje viskas būdavo atvirkščiai - supermarketai stengdavosi pirkėjams įrodyti, kad jie už tą pačią kainą gauna žymiai geresnę prekę.

Taigi, Crown pardavimų apimtys gaudavosi pakankamai nemažos, o daugmaž tą pačią apratūrą, kaip ir BUBU, firma išleisdavo ir savo pagrindiniu prekiniu ženklu - kaip Crown.

Gamino firma faktiškai viską, ką gali - nuo visokių būmboksų iki televizorių ir nuo HiFi aparatūros iki kalkuliatorių (kurie anais laikais buvo gana nepigūs). Firmos pardavimai didesne dalimi vyko Japonijoje, nors eksporto rinkos irgi po truputį plėtėsi.

Būtent dėl orientacijos į prekybos tinklus šita firma, nors ir nerodydama kažkokių stebuklų, niekada negamino šlamšto, o gamino visai aukšto lygio aparatus. Kaip pvz., dar apie 1988, kai kitos firmos nešiojamus kasetinius plejerius gamino su pilnai lituotomis tranzistorinėmis schemomis, Crown vietoje to viską dėjo į vieną mikroschemą, kurioje buvo ir dvikanalis audio stiprintuvas, ir variklio greičio stabilizacijos schema. Dauguma kitų japonų firmų sau tuo metu dar negalėjo leisti tokio brangaus malonumo.

Ko gero, būtent tai ir tapo Asahi Musen Denki problema: kai maždaug 1990 atėjo didžioji audio krizė ir japonų gamintojus pirmiausiai išstūmė Pietų Korėja, o paskui ir Kinija, o paraleliai visi klausytojai persimetė ant kompiuterių, firma nesusitvarkė su kaštais, ėmė užsilenkinėti, nutraukė visos audio aparatūros gamybą visiškai, paskui persivadino į Miyakoshi Corporation, o dar paskui ir išvis kažkaip išnyko.


Crown - Amerikos kompanija

O visai kita Crown kompanija buvo įkurta JAV, dar 1947 metais ir vadinosi International Radio and Electronics Corporation. Pradžioje firma dirbo taip pigiai, kad savo surinkimo cechą įsirengė kažkokioje apleistoje vištidėje, nes tos patalpos net ir vištoms pasirodė per geros, tai buvo parduotos šitiems elektronščikams. Vienok elektronščikai nebuvo pėsti, greitai plėtėsi ir ilgainiui tapo viena iš geriausius pasaulyje audio stiprintuvus gaminančių kompanijų.

Kadangi pavadinimas buvo lievas, visiškai generinis ir niekam neįsimenamas ir dar ir per ilgas, tai apie 1960 įmonė pakeitė pavadinimą į Crown International. Įmonė niekad nebuvo didelė, gamino daugiausiai stiprintuvus, kolonėles ir kitą aparatūrą, skirtą audiofilams bei kainuojančią labai nevaikiškus pinigus.

Per daugelį metų firma po truputį augo, tačiau neišsiplėtė į tokias apimtis, kaip aukščiau minėti japonai. Kadangi daugelyje rinkų Crown prekės ženklą buvo registravę aukščiau minėti japonai, tai šitai Crown firmai kartais tekdavo naudoti kitą prekės ženklą - Amcron.

Tiesa, firma turėjo dar ir vieną sritį, kur gamino įrangą profesionalams - t.y., radio transliacijų įrangą. Bet ten jau visai kita istorija, nes vėliau tas padalinys ir buvo atskirai parduotas, ir toliau gyvena savo gyvenimą.

O štai pati Crown International 2000 metais buvo parduota Harman International kompanijai, o šioji, savo ruožtu, 2017 metais buvo parduota Samsung, o jau šie nutarė, kad kam čia tos išlaidos laikyti firmą JAV, kur viskas brangu ir tada 2018 metais viską uždarė ir perkėlė gamybą į Meksiką. Tai štai jums ir prašom.