Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Cepelinai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
21:48, 19 rugpjūčio 2011 versija naudotojo 69.73.142.232 (Aptarimas)

Peršokti į: navigaciją, paiešką
Lietuviški cepelinai. Nuotrauka dorai pavogta iš G.Vilpišausko LJ, ano neatsiklausus. Tegul pratinasi prie kilobaitų judėjimo laisvės Internete. Beje, ten dar daug ko netgi labai įdomaus liko..
Cepelinai, dar kartais pravardžiuojami Didžkukuliais - lietuvių tautinis patiekalas iš tarkuotų bulvių, kokio nors įdaro ir tradicinio spirgų-grietinės beigi sviesto-grietinės ar tiesiog grietinės padažo.

Dėl neapsakomo skanumo ir sudėtingos, kitataučiams sunkiai įkandamos gaminimo technologijos, pelnytai laikomi nacionalinio pasididžiavimo objektu.

Rimti lietuviai gali įveikti virš dešimt cepelinų vienu prisėdimu, o kaip teigia legendos, senobėje, Vytauto laikais, būtą ir virš dvidešimt cepelinų suraitančių karžygių. Nenuostabu, žinant, kad užsigerti juos jiems tekdavo vandeniu iš Juodosios jūros.

Kaip teigia egzpertai, cepelinai - tai ne koks tai vienas patiekalas, bet tikra valgio simfonija, tsakant, prašmatnaus maisto gaminimo būdas. Išradinga lietuvių tauta dar prie kunigaikščio Mindaugo sukūrė cepelinus su įvairiausiais įdarais: mėsa, grybais, varške, kapotu kumpiu ir dar daugybę nūnai jau užmirštų bajoriškų variantų.

Atrasti juos vėl bando geriausi Lietuvos kulinarinio paveldo tyrėjai. Vincentas Sakas išsiaiškino, kad prie Žygimanto Augusto tarp Lietuvos bajorų buvo populiaru į cepelinus dėti lygiomis dalimis juoduosius ikrus, apkeptus fazanų liežuvėlius, sumaišytus su abrikoso skiltelėmis ir apteptus mango sviestu.

Shoot, who would have tohught that it was that easy?

Sąmokslas prieš cepelinus ir vaistai nuo jo

Ir dar toks Lietrytis karts nuo karto praveda šmeižto ir difamacijos kampaniją prieš lietuvišką tautinį paveldą.

Vienos tokios objektas buvo būtent lietuviški cepelinai. Buvo platinami Vincento Sako gandai, kad jie nėra autentiški, kad juos išrado Stalinas lietuviams į kolūkius privilioti, kad valgyti juos nesveika ir netgi reikalaujama išvis uždrausti lietuviams juos valgyti ir pakeisti picomis, kebabais, gal net žmogkebabiais beigi hamburgeriais!

Tame juodame ir gėdingame reikale atsižymėjo egzpertas-plagiatorius Vincentas Sakas ir jo vadovaujama cepelinų nekentėjų šutvė: Monika Bončkutė, Kristina Sabaliauskaitė ir žymus hamburgerių ėdikas Andrius Užkalnis!

Mūsų Prezidentė turėtu baigti užsiimti niekais ir pagaliau susirūpinti mūsų nacionalinio pasididžiavimo - Cepelinų žlugdoma reputacija.

Ir pavesti apvalytam nuo žydrųjų albinų Valstybės saugumo departamentui išsiaiškinti, ar tame, kad sostinėje neįmanoma gauti tikrų cepelinų, o vietoje jų pakišinėjami kažkokie bridnūs nevalgomi kleckai nėra kokio priešų sąmokslo ir diversijos?

O iki tol cepelinų lietuviai gali paragauti tik kažkieno namuose. Užsieniečiai jų paragauti išvis negali, nebent įsitrintu pas ką į namus.

Beje, jei kam nepasisekė gyvenime ir anas vedė kokią feminizdę, nemokančią gaminti, tai būdas išsaugoti lietuviškumą ir išmokti gaminti tikrus lietuviškus cepelinus visgi yra:

Dar žr.

Viskas smulkiai aprašyta ir netgi paveiksliukų yra.


Godokime lietuvybę - virkime ir valgykime cepelinus bent kartą į mėnesį!

Įdomūs faktai visokie

  • Teigiama, kad tautiškas blogeris Zeppelinus [1] užvadintas taip būtent lietuviškų cepelinų garbei ir šlovei.