Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Carl Gustav (granatsvaidis)

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Kokie tai kareiviai leidžia ratilus ir burbulus iš Carl Gustav granatsvaidžio.

Carl Gustav - didingasis švedų išmislas apsireiškęs pirmą kartą 1964 metais. Tai yra granatsvaidis. Baisiai geras. Gerai daug kuo, bet apie tai vėliau. Pradžiai būtina paminėti, jog šis, daug pasaulio matęs šio straipsnio herojus, yra žinomas daugybe vardų (šalia kurių seka atitikmuo granatsvaidininkui), kaip:

Lietvamzdis - Lietvamzdininkas šis terminas yra naudojamas visų, kas nors kartą yra matę granatsvaidį ir nori paįvairinti žodyną.

Šūdvamzdis - Šūdvamzdininkas šis terminas yra naudojamas visų, kuriems teko apturėti malonumą jį benešant ir anie buvo taip apžavėti granatsvaidžio svorio, jog dar ir dabar šis jiems sapnuojasi košmaruose arba seksualiniuose sapnuose. Nors granatsvaidininkas buvo karys, kuris labiausiai užsipypina su šiuo pabūklu vis gi jis retai naudodavo šį vardą, nes po daugybės nešiojamų ir bėgiojamų kilometrų jo jau nebestebindavo granatsvaidžio svoris ir šiaip, net ir nemėgdamas per daug nenorėdavo negražiai atsiliepti. Daugiausiai šis terminas yra naudojamas vaflių/vafliukų, kurie gavo panešti šį svorio stebuklą vos porą kartų, nuo tada labai nuoširdžiai nekenčia granatsvaidžio ir granatsvaidininko ir niekada jiems nepadeda, nors granatsvaidininkas, kaip tik vaflius saugo nuo didelio svorio pats nešdamas naštą. Granatsvaidininko niekas šūdvamzdininku nevadindavo, čia greičiau VLKK dirbtinis darinys, nors gal kartais kas nors smarkiai perpykęs ir yra pasakęs.

Granatokas - Granadioras - nu čia labiau jau rusiškas. Bet pastebėtinas dalykas. Niekada niekas apart granatsvaidininkų komandos (sudėtis - granatsvaidininkas ir granatsvaidininko padėjėjas) ir buvusių granatsvaidininkų (nors buvusių granatsvaidininkų nebūna) nesugebėdavo nesupainioti šių dviejų pavadinimų. Visada atvirkščiai sakydavo. Net tiesioginiai vadai, skyrių ir grandžių draugai nuolatos vartojo atvirkščiai.

Karlas - gal kiek modesnesnis.

Dar teisybės dėlei reikia pastebėti, jog tie, kas nuoširdžiai buvo sužavėti šio aparato nuostabumu meiliai ir didžiai vadindavo "Artilerijos pabūklu ant peties" arba "Artilerija ant peties" ir retkarčiais "Pabūklu ant peties".

Istoriniai pavadinimai:

Panzerjėgeris - po :), na, vardan valstybinių paslapčių nesakysime, kokio dalinio ir koks vadas (tarp kitko, vienas didingiausių kariuomenės vadų), po labai sėkmingų pratybų, kada vokiečių ir ne tik vokiečių tankai (Leopardai ir kiti) ir ne tik tankai buvo numušti dideliais kiekiais, pavadino savo granatsvaidininkus panzerjėgeriais tiesiog sprogdamas iš pasidižiavimo ir laimės, o jo granatsvaidininkai priėmė naują savo titulą su tokia pat pakilia nuotaika.


Paskirtis

Paskirtis gera ir įvairi

1. Gelbėti savų gyvybes

2. Mušti tankus, šarvuočius, visą techniką, kurią užmato.

3. Apšviesti mūšio lauką nakčia. Plieskia galingai, kad net mūšis aprimsta, nes visi nori pasigrožėti. Ta prasme rimtai, pusę kilometro gali apšviesti ratą.

4. Užmesti dūmus toli ir tirštus. Atrodo dzin, gi ir pėstininkas gali rankute numeti. Gali, bet kokius 30 metrų daugiausiai, o šitas švystelna šimtais metrų ir didesnius ir tirštesnius. Tarp kitko, geras tuo, kad ne tik sau priedangą pasidarai, bet gali daryti ir uždangą (tiesiog numesti priešui po kojomis arba tankui palei vikšrus, taip jie nemato ne tik jūsų, bet apskritai nieko). Dar geras tuo, jog su dūmais gali žymėti taikinius artilerijos stebėtojams arba oro pajėgų nutaikytojams. Tada atskrenda L-39 arba A-10 kuris daro "brrrrrrrrrrrrrrrrrt". Jie mūsų išgelbėtojai ir mesijai.

5. Kalti pėstininkus.

6. Mušti pastatus, kas yra baisiai naudingas dalykas, jeigu neturi artilerijos palaikymo mūšyje mieste prieš šturmuojant pastatą.

7. Nusodinti ant žemės per daug skraidančius karius.


Modeliai

M1 - Antikvarinis. Niekas jo gerai nėra matę, o tie, kurie sako, kad yra matę greičiausiai neskiria jo nuo M2. Nors M1 taikiklis iš tiesų sutinkamas pūpsantis gilesniuose sandėlių kampuose. Sugalvotas 1946 metais. Man čia vienam kyla mintis, kad galėjo dvejais metais anksčiau sugalvoti, tai labai daug ką pakeitę būtų? Žodžiu, sako apie 17kg svėrė. Nedaug sakote? Stroikėse ir sporto salėje daugiau iškeliate? Taip, daugiau. Bet su juo reikia vaikščioti, bėgioti, griūvinėti ir stotis. Ir šiaip, visi karlai sunkūs ne dėl savo svorio, o dėl to, kad reikia padaryti tiek pat, kiek padaro kiti kariai su 3,6 kg ginklais (kuriuos ir lietvamzdininkai turi, beje). Ir čia jis dar tiek neužtaisytas sveria, o sviediniai visi virš 3 kg sveria.

M2 - gamintas 1964-1991. Sveria 14,2kg. Šitas gausiausiai matytas mūsuose. Šis dar ilgio buvo 113 cm.

M3 - gamintas 1991-2014. Sveria apie 10, nors jausmas kaip kokių 7kg. M2 nešėjais paniekinamai vadindavo atieške. Nors ir pavydo buvo. Beje, šis ilgio jau 106,5 cm. Galbūt dėl to ne toks gražus, kaip M2, kurio ir reaktyvinė tūta ilgesnė ir jokių plastmasinių nesąmonių nėra.

M4 - gaminamas nuo 2014. Bajeris ne, kad pipedija turi naujesnius duomenis, negu vikipedija. Šis stebukliukas sveria 7 ar tai 6kg, o drykstelna taip pat galingai. Ir visokių dar pribambasų turi. Ir mūsiškiai jų turi daug. Nes Lietuvos Kariuomenėje - viskas, kas geriausia. Sako, kad JAV dar su M3 laksto.

Dar truputis liaudies išminties, folkloro, tautosakos

Granatsvaidininkų niekas nemyli, o jie myli visus. Štai dėl to jų himnas ir yra Radžio daina "Ką daryt"

Padėjėjai yra žemiausia gyvybės rūšis žemėje, nes jie nepadeda. Jie yra labai geri draugai ir geri žmonės, bet visi padėjėjai kaip padėjėjai nieko verti. Tai patvirtina dėsnis. Jeigu padėjėjas būna geresnis nei granatsvaidininkas, padėjėjas tampa granatsvaidininku.


Šaltiniai

Autoriaus nugirstos kalbos miškuose, kol jis rinko žvangančias tūtas, kad priduotų ant metalo ir gautų žvangančių centų žaliam vynui, nes burnos skalavimo skysčio negeria. Jeigu koks KAS tarnautojas užmatys šiuos kliedesius ir jam nepatiks, lai trina ištrina.