Last modified on 1 rugpjūčio 2019, at 23:16

Brodvėjus

23:16, 1 rugpjūčio 2019 versija naudotojo Raketa (Aptarimas | įnašas)

(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Vienas iš gražesnių Brodvėjaus gaisrų, 2009 metų Kovo 16 dieną

Brodvėjus - legendiškiausias ir garsiausias Vilniaus klubas, kur visokios grupės koncertuoja, kaip tik tos, kurios patinga visokiems seniems perdyloms, kaip kad SBS, Bacefalai ar dar kokie nors rokeriai. Atidarytas dar 2000 metų Liepos 3 dieną, šis klubas nuolat džiugina lankytojus.

Šiaip jau Brodvėjus nėra nei labai geras, nei labai garsus, nei ten puikiu maistu pasižymintis, bet užtat malonus pasėdėti ir pasiausti, o visiems labiausiai žinomas tuo, kad laikas nuo laiko ima ir sudega. Tai jau tapo kaip koks reiškinys ir pasididžiavimas, geriau netgi nei kokia graži legenda - "sudegė Brodvėjus".

Įsikūręs Vilniaus senamiesčio vidury, prie pat Vokiečių gatvės, siaurame Mėsinių skersgatvyje, Brodvėjus užsidega ir užsidega dideliais bei nedideliais gaisrais, kurie vis baigiasi ilgesniu ar trumpesniu uždarymu, o paskui - vėl atidarymu. Nuostabūs gaisrai vyko daugelį kartų, mažiausiai 4 iš jų yra gerai dokumentuoti:

  • 2003 metų Sausio 6 sudegė Brodvėjus bene pirmą (nors gal ir ne pirmą) kartą
  • 2009 metų Kovo 16 vėl sudegė Brodvėjus, nes ir vėl kilo tenai gaisras
  • 2009 metų Rugpjūčio 6 ir vėl sudegė Brodvėjus, nors vos keli mėnesiai tepraėjo
  • 2013 metų Lapkričio 30 ir vėl sudegė Brodvėjus...

Tai čia tiek Brodvėjaus gaisrų mums pavyko aptikti kartą, kai panaršėme kažkokiose senose naujienose.

Kaip gandai sako, be šių didelių gaisrų ten dar būta ir kažkokio kiekio mažesnių užsidegimų - štai viename gande buvo pasakojama, kad ir po 2009 Rugpjūčio 6, tepraėjus vos kelioms dienoms sudegusiame pastate kilęs dar vienas gaisrelis, kur degė jau degėsiai. O dar kad kažkokį nedidelį gaisrą, kurį kažkokie pankai buvo sukėlę, pavyko užgesinti patiems lankytojams. Ir taip toliau, ir taip toliau - nes tokia to pastato dvasia, o gal ir patsai pavadinimas tokią laimę neša.

Gi ne kartą degęs Brodvėjus tapęs yra liaudies kūrybos objektu


Dar žr.

Visiški kaimiečiai bei šiaip atsilupėliai būna, kad ima painioti Brodvėjų su Brodu. Tai čia turim pasakyti, kad Brodas su Brodvėjumi nieko bendro neturi ir painioti jų nederėtų.