Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Birželio 21: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: {{Vikipedijos standartas}} '''Birželio 21''' - tai mėnesio Birželio diena, kuri yra žymima skaičiumi 21. Šitas skaičius yra dviženklis{{faktas}}. Birž...)
 
S
 
1 eilutė: 1 eilutė:
{{Vikipedijos standartas}}
{{Vikipedijos standartas}}
'''Birželio 21''' - tai mėnesio [[Balandis|Birželio]] diena, kuri yra žymima skaičiumi [[21]]. Šitas [[skaičius]] yra dviženklis{{faktas}}.
'''Birželio 21''' - tai mėnesio [[Birželis|Birželio]] diena, kuri yra žymima skaičiumi [[21]]. Šitas [[skaičius]] yra dviženklis{{faktas}}.


Birželio 21 diena dažniausiai būna kartą per [[metai|metus]], Birželio mėnesį. Ji dažniausiai būna po [[Birželio 20]] ir prieš [[Birželio 22]] dieną.
Birželio 21 diena dažniausiai būna kartą per [[metai|metus]], Birželio mėnesį. Ji dažniausiai būna po [[Birželio 20]] ir prieš [[Birželio 22]] dieną.
22 eilutė: 22 eilutė:
* [[Lapkričio 21]]
* [[Lapkričio 21]]
* [[Gruodžio 21]]
* [[Gruodžio 21]]




[[Category:Birželis]]
[[Category:Birželis]]

Dabartinė 14:50, 9 liepos 2013 versija

Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Birželio 21" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Birželio 21 - tai mėnesio Birželio diena, kuri yra žymima skaičiumi 21. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Birželio 21 diena dažniausiai būna kartą per metus, Birželio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Birželio 20 ir prieš Birželio 22 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1900 metais šią dieną Kinija oficialiai paskelbė karą išsyk JAV, Didžiąjąi Britanijai, Vokietijai, Prancūzijai ir Japonijai vienu metu. Dar prieš tai Kinijos imperatorė Dowager Cixi buvo liepusi išžudyti visus Kinijoje esančius užsieniečius, nes taip nutarė, kad bus daug laisvės Kinijai, nes laisvę atneš boksininkų sukilimas. Tai nelabai kaip baigėsi Kinijai šitas karas, sudaužė ją kaip šūdą.
  • 1915 metais toksai Kazimiras Malevičius (lenk. Kazimierz Malewicz) nutapė savo legendinį paveikslą - Juodąjį Kvadratą.
  • 1941 metais šią dieną III Reicho karinės pajėgos gavo signalą apie operacijos "Barbarosa" pradžią. Vokiečių karinis laivynas ėmė minuoti Suomių įlanką, o vakare prasidėjo ir slaptas diversinių grupių permetimas į didžios Vokietijos sąjungininkės SSRS teritoriją. Taigi, abidvi kartu pradėjusios nesustabdomą karą ir žudynes Europoje, abi šalys pasuko link tarpusavio pjautynių.
  • 1942 metais šią dieną įvyko vienintelis II Pasaulinio karo mūšis JAV teritorijoje - Fort Stevens apšaudymas. Į JAV Vakarų pakrantę atplaukė Japonijos povandeninis laivas, kuris vidury nakties išniro ir ėmė šaudyti į Fort Stevens tvirtovę. Tvirtovė buvo ginkluota tik XIXa. pabaigos pabūklais, tad atsakyti ugnimi negalėjo. Po 17 šūvių japonai pasinėrė ir išplaukė. Realios žalos apšaudymas nesukėlė, nebuvo nei sužeistų, nei žuvusių, nei sugadintos technikos, beveik visi sviediniai nukrito į pelkę ir į kažkokį sporto aikštyną, kuris naktį buvo tuščias. Vienas sviedinys, tiesa, pažeidė telefono kabelį, tai jį teko paskui taisyti.
  • 1948 metais tokia "Columbia Records" firma pradėjo prekiauti tikrais vinilais, tokiais, kaip ir dabartiniai. Iki tol plokštelės būdavo daromos iš labai trapios plastmasės, buvo neilgaamžės, o ir grojamos mechaninėmis adatomis. O vinilai buvo grojami elektromechaninėmis mažo slėgio adatomis. Taigi, vietoje to, kad plokštelėje tilptų kokia viena daina vienoje pusėje, į vinilą tilpdavo 2 kartus po 22 minutes - viso apie 40-45 minutės įrašo. Toksai plokštelių formatas tapo industrijos standartu, o tuo pačiu paskatino ir didesnių grupių su didesniais repertuarais atsiradimą. Bet svarbiausia, šių plokštelių dėka atsirado tai, kas iki tol išvis nebuvo įmanoma - melomanai, kaupiantys dideles muzikos kolekcijas savo namuose. Su ikitolinėmis plokštelėmis melomanu būti buvo neįmanoma, nes keisti plokštelę kas kiekvieną kelių minučių dainą - tai buvo tiesiog absurdas.
  • 1948 metais Vakarų Vokietija įsivedė naują valiutą - Vokietijos markę. Tai šita paskui tapo viena iš kelių stipriausių pasaulio valiutų ir padėjo didžiausią pagrindą vėlesniam eurui.
  • 1964 metais Misisipės valstijoje buvo nužudyti 3 žmogaus teisių aktyvistai. Kadangi vietinė valdžia nerado nusikaltimo sudėties ir atsisakė kelti bylas, kilo didžiuliai protestai, į reikalą įsikišo federalinė JAV valdžia ir žmogžudžiai buvo sugauti. Paaiškėjo, kad trijų žmonių žmogžudystę organizavo Ku Klux Klan nariai, kartu su vietine ir Filadelfijos policija. 1970 buvo nuteisti 7 iš žmogžudžių, tačiau visi, kas dalyvavo teismo procese kaltinimo pusėje gaudavo daugybę grasinimų, kad bus nužudyti. Vėliau bylos tęsėsi iki pat 2005 metų, kai paskutinis iš žudikų buvo nuteistas jau pačioje Minesotoje, 60 metų laisvės atėmimo už trijų žmonių žmogžudystę.
  • 1970 metais toksai Pete Townshend, The Who grupės lyderis, turėjo neatsargumo savo britišku slengu pašnekėti Memfio oro uoste, duodamas kokį tai interviu, tai kažkas iš apsaugos nugirdo, iškvietė policiją ir FBI ir suareštavo. O viskas dėl to, kad anas pasakė kažką apie tai, kad kokios tai roko operos populiarumas suveikė kaip sprogusi bomba ir panašiai. Tai apsauga nugirdo žodį "bomba" ir štai čia viskas ir prasidėjo...
  • 1975 metais prasidėjo legendinio filmo Nasrai rodymas kino teatruose. Tai efektas buvo paskui toks, kad žmonės bijodavo ne tik jūroje, bet ir upėse ar ežeruose maudytis.
  • 1978 metais Londone įvyko miuziklo "Evita" premjera - šis miuziklas tapo vienu iš kelių pačių nuostabiausių XXa. muzikos kūrinių, o pastatytas buvo apie neįtikėtiną, gražiausią politikos ir meilės istoriją - Evos Peron meilę ir kovą už savo vyrą, Argentinos prezidentą Juan Peron, apie tai, kaip jos meilė laimėjo visą šalį.
  • 1989 metais JAV parodė pasauliui neįtikėtiną žmogaus ir žodžio laisvių pavyzdį - Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad netgi JAV vėliavos viešas sudeginimas (o ten ji yra saugoma įstatymais) yra teisė į žodžio ir nuomonės laisvę, ir todėl negali būti baudžiamas.
  • 2000 prie Meksikos krantų siautėjo uraganas Carlota, o dieną prieš tai ten dingo ryšys su dideliu Lietuvos laivu Linkuva. Laivo ieškoti buvo išsiųsti 3 JAV lėktvuai C-130 Hercules, tačiau laivo nebeaptiko. Per 350 kilometrų nuo paskutinės laivo buvimo vietos buvo aptiktos 2 apgadintos Linkuvos gelbėjimosi vatys, tačiau nei plaustų, nei jūreivių rasti nepavyko. Žuvo 18 įgulos narių.
  • 2001 metais Vilniuje britai paminėjo vieno iš garsiausių savo lakūnų, II Pasaulinio karo didvyrių atminimą - tai buvo Romualdas Marcinkus, kovojęs RAF pajėgose. Apie jį, beje, buvo 1963 sukurtas ir Holivudo filmas "The Great Escape", kur šį lakūną vaidino kitas legendinis lietuvis - Charles Bronson. Tiesa, filme Romualdas Marcinkus buvo pakeistas į amerikiečiams paprasčiau ištariamą "Danny Welinski", o nesuprantama kilmės šalis "Lithuania" pakeista į Lenkiją. Taigi, 2001 metais šią dieną britai anksti iš ryto paminėjimui paleido skraidyti savo Harrier naikintuvų eskadroną virš Nėries upės, tarp Antakalnio ir Žirmūnų. Kaip paskui pasakojo liudininkai, nuo naikintuvų triukšmo realiai išbyrėjo kai kurių namų langai.
  • 2009 metais Lenkija minėjo Šventojo Brunono aukos tūkstantmetį. Gižycko mieste, kur kaip manoma buvo nužudytas šventasis, iškilmės tęsėsi tris dienas.


Dar apie Birželio 21

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Birželio 21: