Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Birželio 12: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: {{Vikipedijos standartas}} '''Birželio 12''' - tai mėnesio Birželio{{faktas}} diena, kuri yra žymima skaičiumi 12. Tasai skaičius yra iš dviejų [[skait...)
 
 
8 eilutė: 8 eilutė:




== Įdomybės apie Birželio 12 ==
== Dar apie Birželio 12 ==
* Šią dieną yra paeiliui einantys skaičiai [[1]] ir [[2]]
Šią dieną yra paeiliui einantys skaičiai [[1]] ir [[2]].
* [[Sausio 12]] irgi turi tokį patį skaičių, kaip ir Birželio 12
* [[Vasario 12]] taip pat turi tokį patį skaičių


Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Birželio 12:
* [[Sausio 12]]
* [[Vasario 12]]
* [[Kovo 12]]
* [[Balandžio 12]]
* [[Gegužės 12]]
* [[Birželio 12]]
* [[Liepos 12]]
* [[Rugpjūčio 12]]
* [[Rugsėjo 12]]
* [[Spalio 12]]
* [[Lapkričio 12]]
* [[Gruodžio 12]]


[[Category:Birželis]]
[[Category:Birželis]]

Dabartinė 14:45, 9 liepos 2013 versija

Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Birželio 12" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Birželio 12 - tai mėnesio Birželio[reikalingas šaltinis] diena, kuri yra žymima skaičiumi 12. Tasai skaičius yra iš dviejų skaitmenų, todėl čia nėra tikras skaitmuo, o yra skaičius.

Birželio 12 diena dažniausiai būna kartą per metus, Birželio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Birželio 11 ir prieš Birželio 13 dieną[reikalingas šaltinis].

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1898 metais Filipinai paskelbė nepriklausomybę nuo Ispanijos
  • 1900 metais Kaizerinė Vokietija sugalvojo ruoštis pasaulio užkariavimui ir I Pasauliniam karui. Jos parlamento sprendimu buvo skirti pinigai tam, kad per 20 metų būtų pastatyti 38 linijiniai karo laivai. Vokietijos laivynas turėjo tapti pačiu didžiausiu visame pasaulyje.
  • 1921 metais, per Raudonąjį terorą, kurį surengė Vladimiras Leninas, jo generolas Michailas Tuchačevskis pradėjo naudoti cheminį ginklą prieš Tambovo gubernijos valstiečius. Žmonės buvo masiškai nuodijami dar iš carinių laikų likusiomis cheminio ginklo atsargomis, kol šių pritrūko. Po to Rusija pradėjo kraštutinai aktyvią cheminio ginklo kūrimo programą, į kurią įtraukė ir Vokietiją.
  • 1926 metais Kaune ėmė veikti Lietuvos radijas. Pirma radijo stotis nebuvo baisiai galinga, tačiau daugelio labai mėgstama. Pirmuoju diktoriumi tapo Petras Babickas, kuris vėliau, po sovietų nusikaltimų, organizavo komunistinio teroro muziejų, o dar paskui, jau 1944 metais, buvo priverstas bėgti iš Lietuvos. Vėliau gyveno Brazilijoje ir JAV, buvo vienas iš aktyvių lietuvių kultūros veikėjų. Mirė jis 1991 Rio de Žaneire, sulaukęs Lietuvos nepriklausomybės.
  • 1935 metais Benitas Musolinis uždraudė Italijoje pardavinėti spaudą iš JAV, nes ši esą iškraipo fašistų veiklą ir yra tendencinga bei neobjektyvi.
  • 1937 metais per Stalino surengtus valymus buvo sušaudyta visa krūva aukščiausio rango karo vadų. Karo vadus diktatorius šaudė, bijodamas, kad šie gali pasipriešinti jo režimui ar bandyti jį nuversti. Per šį sušaudymą buvo sušaudyta daug Raudonosios armijos vadų, kurie įtvirtino bolševikų valdžią ir rengė raudonąjį terorą su milžiniškomis žmonių žudynėmis - pvz., cheminį ginklą prieš Tambovo valstiečius naudojęs Tuchačevskis.
  • 1979 metais dviratininkas Bryan Lewis perskrido išimtinai žmogaus raumenų varomu lėktuvu "Gossamer Albatross" per La Manšą. Iš kompozitinių konstrukcijų ir plonos plastiko plėvelės padarytas lėktuvas svėrė vos 31,8 kilogramo. Skrydis per sąsiaurį truko 2 valandas ir 49 minutes.
  • 1989 metais Michailas Gorbačiovas ir tuometis Vakarų Vokietijos kancleris Helmutas Kolis pasirašė sutartį dėl to, kad visos tautos, taip pat ir Vokietija, gali pačios spręsti savo santvarką ir ateitį. Ta sutartis davė galimybę apsijungti Rytų Vokietijai, Vakarų Berlynui ir Vakarų Vokietijai į vientisą valstybę. Po kelių mėnesių vokiečiai nugriovė Berlyno sieną.
  • 1990 metais SSRS paskelbė, kad panaikino cenzūrą, tačiau išties Glavlitas nebuvo panaikintas. Tačiau SSRS visvien subyrėjo, tai cenzūra subyrėjo irgi.
  • 1990 metais Rusijos deputatų suvažiavimas priėmė nutarimą dėl Rusijos suveriniteto. Iš esmės, tokiu būdu Borisas Jelcinas žengė žingsnį link visos SSRS subyrėjimo.
  • 1991 metais Borisas Jelcinas buvo išrinktas Rusijos prezidentu. Nors vėliau pagarsėjo, kaip alkoholikas, Borisas Jelcinas buvo vienintelis bent kažkiek adekvatus Rusijos vadovas per paskutinius kelis šimtus metų.
  • 2009 metais Norviliškėse prie Baltarusijos sienos prasidėjo vienas didžiausių vasaros festivalių Lietuvoje Be2gether.


Dar apie Birželio 12

Šią dieną yra paeiliui einantys skaičiai 1 ir 2.

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Birželio 12: