Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Atmarozkas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Eilutė 1: Eilutė 1:
 
'''Atmarozkas''' (arba '''otmorozkas''') - išties tai [[pacukėlis]], [[marozas]] ar šiaip gatvinis [[dibilas]].
 
'''Atmarozkas''' (arba '''otmorozkas''') - išties tai [[pacukėlis]], [[marozas]] ar šiaip gatvinis [[dibilas]].
  
Žodis "otmorozkas" yra nelietuviškos kilmės. Jis į lietuvių kalbą atkeliavo iš rusų kalbos, ir reikštų "apšalėlį". Otmorozkas - tai viena iš populiariausių [[liumpenproletariatas|liumpenproletariato]] actovų rūšių. Pavadinimas matomai kilęs nuo to, kad otmorozkai kaip taisyklė nenešioja įmantrių [[Juozas Statkevičius|Juozuko]] sukurtų šukuosenų, o kaip paprasti liaudies žmonės skutasi plikai (t.y. skutasi plikai galvą). Po to, kai ateina žiema, idant parodyti savo identitetą nenešioja kepurės ir dėl to vaikšto lapsėdami apšalusiomis ausimis. Lietuvoje otmorozkų populiacija gana didelė. Daug otmorozkų yra [[kaunietis|kauniečių]] taip pat labai populiari jų gyvenimo vieta yra [[Panevėžys]], [[Šiauliai]], kai kurie [[Vilnius|Vilniaus]] rajonai, pvz. [[krasnucha]], taip pat mielai renkasi mažesnius Lietuvos miestus ir kaimus.
+
Žodis "otmorozkas" yra nelietuviškos kilmės. Jis į lietuvių kalbą atkeliavo iš rusų kalbos, ir reikštų "apšalėlį". Otmorozkas - tai viena iš populiariausių [[liumpenproletariatas|liumpenproletariato]] actovų rūšių. Pavadinimas matomai kilęs nuo to, kad otmorozkai kaip taisyklė nenešioja įmantrių [[Juozas Statkevičius|Juozuko]] sukurtų šukuosenų, o kaip paprasti liaudies žmonės skutasi plikai (t.y. skutasi plikai galvą). Po to, kai ateina žiema, idant parodytų savo identitetą, nenešioja kepurės ir dėl to vaikšto lapsėdami apšalusiomis ausimis. Lietuvoje otmorozkų populiacija gana didelė. Daug otmorozkų yra [[kaunietis|kauniečių]] taip pat labai populiari jų gyvenimo vieta yra [[Panevėžys]], [[Šiauliai]], kai kurie [[Vilnius|Vilniaus]] rajonai, pvz. [[krasnucha]], taip pat mielai renkasi mažesnius Lietuvos miestus ir kaimus.
  
Atmarozkus gatvėje sutikti nėra labai malonu, nes toks susitikimas kitą kartą gali baigtis gavimu į akį ar kurią nors kitą kūno vietą, momentinio ilgalaikio lengvatinio kredito suteikimu, mobilaus telefono ar net batų paskolinimu. [[Kaunas|Kaune]] ar kur [[Panevėžys|Panevėžyje]] toks susitikimas gali sujaudinti tautiškus jausmus. [[Vilnius|Vilniuje]] dažnai otmorozkai gali pasiteisinti, kad jie iš tavo vėblenimo nesuprato, kad tu protestuoji prieš kredito suteikimą, kad tau nepatinka būti spardomam ir panašiai. Otmorozkai liaudyje dar vadinami morozais, otmorozais, [[gėzas|gėzais]] ar panašiai, bet čia jau daugiau lingvistinės variacijos nei kad otmorozkų porūšės, paprastai nepakeičiančios objekto kokybės.
+
Otmarozkus gatvėje sutikti nėra labai malonu, nes toks susitikimas kitą kartą gali baigtis gavimu į akį ar kurią nors kitą kūno vietą, momentinio ilgalaikio lengvatinio kredito suteikimu, mobilaus telefono ar net batų paskolinimu. [[Kaunas|Kaune]] ar kur [[Panevėžys|Panevėžyje]] toks susitikimas gali sujaudinti tautiškus jausmus. [[Vilnius|Vilniuje]] dažnai otmorozkai gali pasiteisinti, kad jie iš tavo veblenimo nesuprato, kad tu protestuoji prieš kredito suteikimą, kad tau nepatinka būti spardomam ir panašiai. Otmorozkai liaudyje dar vadinami morozais, otmorozais, [[gėzas|gėzais]] ar panašiai, bet čia jau daugiau lingvistinės variacijos nei kad otmorozkų porūšės, paprastai nepakeičiančios objekto kokybės.
  
 
[[Category:Daiktavardžiai]]
 
[[Category:Daiktavardžiai]]
 +
[[Category:Grupuotės]]

17:04, 18 lapkričio 2009 versija

Atmarozkas (arba otmorozkas) - išties tai pacukėlis, marozas ar šiaip gatvinis dibilas.

Žodis "otmorozkas" yra nelietuviškos kilmės. Jis į lietuvių kalbą atkeliavo iš rusų kalbos, ir reikštų "apšalėlį". Otmorozkas - tai viena iš populiariausių liumpenproletariato actovų rūšių. Pavadinimas matomai kilęs nuo to, kad otmorozkai kaip taisyklė nenešioja įmantrių Juozuko sukurtų šukuosenų, o kaip paprasti liaudies žmonės skutasi plikai (t.y. skutasi plikai galvą). Po to, kai ateina žiema, idant parodytų savo identitetą, nenešioja kepurės ir dėl to vaikšto lapsėdami apšalusiomis ausimis. Lietuvoje otmorozkų populiacija gana didelė. Daug otmorozkų yra kauniečių taip pat labai populiari jų gyvenimo vieta yra Panevėžys, Šiauliai, kai kurie Vilniaus rajonai, pvz. krasnucha, taip pat mielai renkasi mažesnius Lietuvos miestus ir kaimus.

Otmarozkus gatvėje sutikti nėra labai malonu, nes toks susitikimas kitą kartą gali baigtis gavimu į akį ar kurią nors kitą kūno vietą, momentinio ilgalaikio lengvatinio kredito suteikimu, mobilaus telefono ar net batų paskolinimu. Kaune ar kur Panevėžyje toks susitikimas gali sujaudinti tautiškus jausmus. Vilniuje dažnai otmorozkai gali pasiteisinti, kad jie iš tavo veblenimo nesuprato, kad tu protestuoji prieš kredito suteikimą, kad tau nepatinka būti spardomam ir panašiai. Otmorozkai liaudyje dar vadinami morozais, otmorozais, gėzais ar panašiai, bet čia jau daugiau lingvistinės variacijos nei kad otmorozkų porūšės, paprastai nepakeičiančios objekto kokybės.