Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Atetozė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
01:01, 14 lapkričio 2013 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: {{Medicina}} '''Atetozė''' - paralitinio-konvulsinio tipo simptomatika, susijusi su bazalinių ganglijų irba smegenų žievės pažeidimais. Natūraliu atveju dažniausiai kyl...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

Atetozė - paralitinio-konvulsinio tipo simptomatika, susijusi su bazalinių ganglijų irba smegenų žievės pažeidimais. Natūraliu atveju dažniausiai kyla dar ankstyvame amžiuje, dažnai siejama su įvairiais smegenų pažeidimais. Neretai atetozė būna siejama su neuroleptikų ilgalaikiu vartojimu. Pagal savo sunkumą atetozė yra sindromas, maždaug tarpinis tarp distonijos ir chorėjos.

Būdingi simptomai - per įvairias kūno dalis persiduodančios lėtos, negeneralizuotos konvulsijos, išreiškiamos kaip labai lėti, manieringai atrodantys nedidelės amplitudės galūnių judesiai ar veido grimasos. Konvulsinių judesių stiprumas būna nepastovus, o konvulsijos veikimo vieta nuolat keičiasi, tad iš šono stebint gali susidaryti įspūdis, kad pacientas sąmoningai rąžosi, juda, maivosi.

Atetozės patogenezė siejama su smegenų pažeidimais. Gydymo metodai nežinomi.