Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Apatija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
04:02, 20 liepos 2014 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Apatija''' - tokia būsena, kur pacientas nesidomi aplinka, niekuo nenori užsiimti, niekas jam neįdomu, niekas neturi prasmės, viskam abejingas ir taip toliau. Paprastai -...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Apatija - tokia būsena, kur pacientas nesidomi aplinka, niekuo nenori užsiimti, niekas jam neįdomu, niekas neturi prasmės, viskam abejingas ir taip toliau. Paprastai - tai arba vienos iš šizofrenijos formų požymis, arba tiesiog pradinė depresijos stadija, arba simptomas, kad kur nors smegenyse kraujagyslė kažkokia trūko.

Kadangi apatija tėra tiktai simptomas, tai kaip ir ne liga, bet kaip ir įprasta, jei jau simptomas - tai ir sindromas, o jei jau sindromas, tai ir psichikos liga. Taigi, jei jus apėmė apatija, tai nelabai jau galim garantuoti, kad nesate koksai nors pacientas.

Pagal savo eigą apatija kartais išskiriama į tris rūšis:

  • Pasyvinė apatija - tiesiog žmogui dingsta noras bet kuo domėtis, guli tiesiog pasyviai ir nieko nedaro, ir negalvoja netgi, nes nesinori nei kažko daryti, nei galvoti
  • Aktyvinė apatija - pacientas lyg ir nesidomi kažkuo, bet ima aktyviai užsiimdinėti visokia save naikinančia veikla, kaip kad alkoholizmas, badavimas, savižala, o sunkiais atvejais - ir kokia nors savižudybė
  • Trauminė apatija - čia kai kokia nors smegenų trauma kyla ar šiaip koks nors insultas - tada kartu pastebimas ir paciento apdujimas bei kiti traumatiniai simptomai

Tipiška, kad apatijos apimtas žmogus nenori nei dirbti, nei mokytis, nei skaityti, nei pramogauti, nei su kuo nors iš pažįstamų susitikinėti, o taip pat nustoja ir kokia nors veikla užsiimdinėti, taip kad ir hobis užmirštamas, ir tiesiog nieko nedaroma, nors kažkada tai norėdavosi ir būdavo smagu.

Kartu su apatija neretai pastebima ir astenija, o taip pat ir kiti smegenų sutrikimai, kaip pavyzdžiui, netgi ir amnezija. Pastaroji, tiesa, būna skirtinga: jei apatija trauminė, tai amnezija būna šiaip paprasta, o jei apatija pasyvinė ar aktyvinė - tai pacientas tiesiog nenori prisiminiti kažko ir nei nebando to prisiminti. Šitai yra tiesiog toksai visiškas smegenų sulėtėjimo požymis.