Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Adrenochromas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
15:06, 24 birželio 2020 versija, sukurta MHz (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Adrenochromas''' - toksai mistinis junginys, esą kaip narkotikas ir tuo pat metu gyvybės eliksyras ir panacėja vienu metu. Pagal visokias sąmokslo teorijos|s...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Adrenochromas - toksai mistinis junginys, esą kaip narkotikas ir tuo pat metu gyvybės eliksyras ir panacėja vienu metu. Pagal visokias sąmokslo teorijas, tą adrenochromą vartoja iliuminačiai bei visokie žydomasoniai, kurie tą adrenochromą išgauna iš kankinamų vaikų kraujo. Senesniais laikais dėl to vaikus žudydavo ir kraują gerdavo tiesiogiai, o dabar gi jau išlavėję - išgauna gryną adrenochromą ir jį vartoja kaip tabletes arba leidžiasi į veną. Visas tas vartojimas - tai tam, kad tie masoniai įgytų daugiau protinių galių, pajustų euforiją ir kartu gautų ilgaamžiškumą ar netgi nemirtingumą.

Pavadinimas "adrenochromas" (adreno-chrome) irgi yra susijęs su tuo, kad tai spalvotas adrenalino skilimo produktas - adrenalinui oksiduojantis, įgaunantis ružavą spalvą.

Pagal realų poveikį - iš esmės jokio stipresnio efekto nepastebėta, išskyrus tai, kad kai kuriais atvejais adrenochromo apsivartojusiems bandomiesiems pacientams išsivysto lengvi depresijos ir apdujimo požymiai, kurie gali trukti nuo keliolikos minučių ar valandų iki (esą) kelių savaičių.


Adrenochromo išgavimas cheminiais metodais

Išties tai yra ir realiai toksai junginys, adrenochromas, tik vat jo gavybai jokio kraujo nereikia, nes jis gaminamas labai paprastos cheminės sintezės būdu (oksiduojant epinefriną aka adrenaliną) jau senų seniausiai, tik kad ir šiaip nėra reikalingas junginys. Laboratorijoje tai vykdoma itin paprastai: oksiduojant adrenalino tirpalą per vandenį leidžiama oro arba deguonies srove, esant vario sulfato (katalizatorius) mikropėdsakams (0,001% CuSO4 tirpalas). Tirpalo tinkamumas nustatomas pagal pasikeitusią spalvą: ji keičiasi nuo skaidrios iki ružavos, o paskui iki rudos.

Chemiškai adrenochromas yra visiškai nestabilus, suyra labai greitai, tad vartojimui tinka tik visiškai šviežiu tirpalu. Adrenochromo susidarymas ir irimas stebimas pagal tirpalo spalvą: adrenochromui išsiskyrus, tirpalas nusispalvina, o suirus - pasidaro rudas. Yrant adrenochromui, jis arba toliau oksiduojasi arba polimerizuojasi, sudarydamas melaniną (šis ir suteikia rudą spalvą tirpalui).


Mokomoji adrenochromo susidarymo ir suirimo demonstracija studentams

Adrenochromo sintezės ir irimo reakcija yra naudojama kaip mokomosios chemijos reakcija, tiesa, skirta aukštųjų studentams - tiesiog demonstruojanti oro tirpumą vandenyje ir kai kurių žmogaus neuromediatorių metabolizmą. Demonstracijos metu į kolbą įpilamas adrenalino tirpalas, kuris yra skaidrus ir vario sulfato mikropėdsakas (vietoje katalizatoriaus, vienas lašas 0,001% vario sulfato tirpalo). Kolboje esantis skystis lieka skaidrus. Išpylus skystį ant plokščio paviršiaus (pvz., ant Petri lėkštės), tirpalas ima labai greitai keisti spalvą - pradžioje atsiranda šviesiai rožinė, o paskui - šviesiai ruda.

Šis eksperimentas yra skirtas tam, kad medikai ir farmacininkai vaizdžiai išmoktų, jog oro poveikis gali labai greitai sugadinti medicininius preparatus, todėl jei nurodoma, kad šie turi būti suvartojami iškart po pagaminimo, sumaišymo ar ampulės atidarymo, tai ir reiškia, kad jie turi būti suvartojami iškart, o ne po 10 minučių ar pusvalandžio.


Adrenochromas ir schizofrenija

Šitas skyrius bus ne apie sąmokslo teorijas, o apie realų adrenochromo poveikį ir jo tyrimus, darytus skirtingais periodais.

Kažkiek senų, apie 1950-1960 metais darytų meskalino poveikio tyrimų psichiatrams sukėlė idėją, kad adrenalinui artimi junginiai gali sukelti psichozes, kažkiek panašias į schizofrenijos metu patiriamas. Nuo to prasidėjo tyrimai, susiję su natūraliais adrenalino skilimo ir oksidacijos produktais, vienas iš kurių buvo adrenochromas. Tokie tyrimai vėliau tęsėsi keletą dešimtmečiųCitavimo klaida: Trūksta uždaromojo </ref> žymei <ref>.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.