Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1984: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
64 eilutė: 64 eilutė:
* [[Smegenų plovimas]]
* [[Smegenų plovimas]]
* [[Kalbokratija]]
* [[Kalbokratija]]
 
* [[Socialinis kreditas]]


== 1984 metų mėnesiai ==
== 1984 metų mėnesiai ==

02:56, 1 gruodžio 2021 versija

Čia kažkoksai kadras iš filmo apie 1984 metus

1984 - tai ne tik tokie metai, bet ir žymiausias simbolis, nes simbolizuoja tam tikrą erą, aprašytą atitinkamo pavadinimo knygoje, kurią parašė toksai George Orwell. Gi kitą vertus, nors tie metai ir buvo fikciniai ir daugiau žinomi, kaip distopinė fantastika, buvo juose ir realių įvykių.

Šiaip tai, kai kas nors pasako "1984", tai paprastai reiškia, kad turima omeny kokia tai SSRS, Trečiasis Reichas, Didysis brolis, smegenų plovimas ir dar kažkas panašaus. Žodžiu, visoks totalitarizmas.

Aišku, kaip ir kasmet, taip ir šįsyk turime pasakyti įprastą teiginį, kad 1984 ateina po 1983, o jau po to bus 1985 metai. Taip jau įprasta, kad metai eina iš eilės, netgi ten, kur būna koks nors totalitarizmas ir teroras.


Svarbiausi 1984 metų įvykiai

Šitais 1984 metais įvyko ne taip jau ir mažai visokių dalykų:

  • Išleistas filmas, pavadintas "1984", apie tuos pačius distopijos laikus, kur viską valdė Ingsoc, ir tapęs tiesiog vizualiniu tos George Orwell knygos simboliu
  • Atrastas ŽIV virusas - baisiosios AIDS ligos sukėlėjas
  • SSRS gavo naują trumpalaikį genseką - šiuomi tapo toksai Konstantinas Černenka, kuris numirė taip greitai, kad niekas net nespėjo jo įsiminti
  • Etiopija patyrė vieną iš baisiausių badmečių, dėl kurio mirė daugiau kaip milijonas žmonių.
  • Didžioji Britanija ir Kinija pasirašė sutartį, pagal kurią Hong Kongas pereis į Kinijos žinią 1997, bet su kai kuriais apribojimais - pvz., kad negalima keisti santvarkos, persekioti žmonių ir panašiai
  • Buvo nužudyta Indijos vadovė Indira Gandi
  • JAV buvo išardyta didžiausia to meto monopolija Bell System, valdžiusi visus telefono ir duomenų perdavimo tinklus. Tasai išardymas sukėlė didžiulę konkurenciją, kainų kritimą, o po kiek laiko - ir interneto išplitimą.
  • Apple paleido į gamybą Macintosh kompiuterius - pirmus pasaulyje kompiuterius su grafine OS. Ta pačia proga buvo paleistos ir legendinėmis tapusios Macintosh reklamos, kur visi sukyla prieš Ingsoc, nes taip Apple suprotestavo prieš tuos 1984 metus.
  • Tais metais įvyko ir žiemos olimpinės žaidynės Sarajeve, Jugoslavijoje
  • Tais pat metais SSRS paskelbė, kad boikotuos šių metų vasaros olimpines žaidynes, kurios 1984 vyko JAV, Los Angeles mieste
  • Ronald Reagan paskelbė pasiūlymą visam pasauliui uždrausti cheminį ginklą, pažadėdamas jį tokiu atveju pašalinti ir iš JAV ginkluotės. Dar kažkiek vėliau jis buvo dar kartą perrinktas JAV prezidentu, su itin didele persvara prieš kitus kandidatus.
  • Severomorsko katastrofa - viename iš didžiausių sovietų karinio jūro laivyno uostų, Severomorske, kilo amunicijos sandėlių gaisras, kurio metu užsidegė ir sprogo raketų atsargos. Realus sunaikinimų mastas dėl totalinio įslaptinimo nežinomas iki šiol, bet pagal JAV ir britų žvalgybos duomenis, sprogo apie 500-600 priešlėktuvinių raketų, apie 300-400 sparnuotųjų raketų, žuvo mažiausiai 200-300 žmonių, iki kelių dešimčių laivų buvo smarkiai apgadinta ar sunaikinta.
  • Kažkoks sovietų hakeris sukūrė žaidimą Tetris. Tas buvo po kiek laiko licencijuotas Vakarų šalims, bet žaidimo kūrėjas iš to žaidimo gavo špygą, nes visus pinigus pasiėmė sovietų valdžia.
  • Lichenšteinas šiais metais galų gale tapo paskutine Europos valstybe, kuri moterims suteikė balso teisę
  • Išleistas filmas apie Terminatorių. Taip, tas filmas išleistas jau prieš tiek daug metų.
  • Indijoje įvyko Bhopalo katastrofa, bene didžiausia cheminė katastrofa žmonijos istorijoje. Apie 8000 žmonių žuvo išsyk, dar apie 15000 žuvo dėl cheminių sužeidimų, o dar nuo keliasdešimt iki kelių šimtų tūkstančių (pagal skirtingus vertinimus) liko sužalotais. Už katastrofą atsakinga Union Carbide korporacija taip ir liko egzistuoti iki šiol.
  • Įkurta Cisco Systems kompanija, kuri tuo tarpu buvo tiesiog garažinė firmelė, gaminusi kažkokius tai maršrutizatorius iš senų kompiuterių.
  • Nors tais metais atrodė, kad automobilių pramonė jau yra išradusi viską, kas tik įmanoma, Chrysler išrado visai naują mašinų tipą - miniveną. Pirmi pasauluje minivenai buvo Chrysler Town&Country, Dodge Caravan ir Plymouth Voyager.
  • Šitais pačiais metais kažkas išrado naują kokaino versiją - kreką, kuri tais pačiais metais sukėlė tikrą kreko epidemiją. Šita kokaino versija pasižymėjo maža kaina, labai trumpu, bet labai stipriu veikimu ir labai staigiai sukeliama priklausomybe.


1984 metai, kaip totalitarinės realybės fikcija

Prašome nenaudoti šio šablono, o jei matote panaudotą - pašalinti, nes Mediawiki jo jau nebepalaiko!
Čia jūsų malonumui, jei suprantat angliškai, kaip gražūs žodžiai apie visuomenės saugumą pavirsta totalitarine kontrole realybėje - taip kad 1984 jau atėjo, jie čia ir dabar, ir apie juos niekas neįtaria lygiai taip pat, kaip neįtarė George Orwell knygos veikėjai

1984 - galgi bene seniausia ir netgi ne iš internetų, o iš knygų kilusi mėmė pasirodo!

Taigi anoksai George Orwell, katras knygutes rašė, prikūrė visą krūvą šitų visokių mėmių, o pora jo knygų pavadinimų patys tapo mėmėmis, kaip ir šioji 1984!

Tai šiaip jau, kai kas pasako "1984" šitai reiškia, kad yra pyzdec, valdžia pisa protą, visur melas ir propaganda, o teisybės niekur nerasi, negana to, Didysis Brolis jus stebi, o paskui dar pas jus ateis Meilės Ministerija, kuri gydys jus elektrokonvulsine terapija tol, kol pasveiksit ir imsit tikėti, kad 2+2=5!

Tai jei norit tapti rimtais pseudointelektualais, tai čia jau reikia šitą knygą perskaityt...


Matematinės 1984 metų įdomybės

O dar kaip Vikipedija pasakytų, tai prieš 1984 buvo 1983, o po 1984 bus 1985... O dar jei sudėsime 19 skaičiaus skaitmenis, tai gausim 10, o prie jų sudėsim 84 skaitmenis ir gausim 12, o kai 10 sudėsim su 12, gausim skaičių 22, kurio abudu skaitmenys yra vienodi! O jeigu tada sudėsim tuos abudu 2 vieną su kitu, tai gausim 4, kuris yra paskutinis 1984 metų skaitmuo!

Išties gi, jei visokias nesąmones atmesim, tai 1984 tiesiog du paskutiniai skaitmenys sukeisti vietomis, nes kai George Orwell rašė savo tą baisią knygą, tai buvo 1948 metai, o įvairūs pasaulio režimai, juos kartu į vieną krūvą sudėjus, turėjo labai nemažai visokių bruožų, primenančių Ingsoc turėtą tvarką.


Dar žr.

Kitos svarbios sąvokos, kurias jums reikia žinoti apie 1984 metus:

Dar kažkokie susiję irba panašūs dalykai:

1984 metų mėnesiai

Kaip ir kitais metais, taip ir šiais 1984 metais buvo[reikalingas šaltinis] šie mėnesiai: