Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Žvaigždinis influenceris

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Žvaigždinis influenceris - tai toksai influenceris, apie kurį kokia nors prasto lygio žiniasklaida sako, kad jis ar ji yra "Feisbuko žvaigždė", "Instagramo žvaigždė" ar panašiai. Čia taip suprasti reikia, kad esą labai jau populiarus žmogus, garbinamas visų. Tai todėl ta pati šūdasklaida apie tokius dar parašo, kad jie turi gerbėjus, o ne kokius tai sekėjus ar žiūrovus su skaitytojais.

Aišku, yra tikrų socialinių tinklų žvaigždių, žmonių, kurie realiai turi susirinkę didžiules skaitytojų minias, pvz., Agnė Jagelavičiūtė, Andrius Tapinas, Olegas Šurajevas, Monika Šalčiūtė ar Geležinė Lapė. Ten tai būna tokio populiarumo, kad ojojoj. Bet visgi tokių žvaigždžių yra mažuma. Vienu metu kai kurios PR firmos aiškino, kad rimtas influenceris - tai toks, kuris turi bent 10 ar tai 20 tūkstančių sekėjų. Paskui gi paaiškėjo, kad daugelis sekėjų būna visiškai fake.

Taigi, ne taip paprasta atskirti, kur tikras žvaigždinis influenceris, o kur padirbtas.


Netikros socialinių tinklų žvaigždės

Išties gi tų žvaigždinių influencerių būna įvairių - kai kurie išties turintys daug populiarumo, bet kai kurie kiti - daugiau tą populiarumą tiktai imituojantys. Reikalas gi toksai, kad jau senų seniausiai kai kurie atrado, kad panaudojus kokias nors sekimo ir nesekimo programėles, kokiame nors Instagram tinkle galima po truputį susirinkti net ne tūkstantinius, o šimtatūkstantinius sekėjų skaičius. Principas paprastas: tu paseki ką nors ir tave tas žmogus paseka atgal. O kad nesimatytų, kaip seki, tai tos programėlės leisdavo visus tave pasekusius atsekti, kad nebesektum. Tada atrodydavo labai tikroviškai: turi 10 tūkstančių sekėjų, nors pats seki vos kelis šimtus. Tipo kuo ne žvaigždė. Aišku, išties didesnė dalis tokių sekėjų patys būdavo panašūs, fake sekėjus berenkantys.

Tokiu būdu kažkada susidarė ir atskiras Instagram žvaigždžių fenomenas - esą milžiniškas populiarumas, dešimtys tūkstančių ar šimtai tūkstančių foloverių, bet iš jų gal tik keli šimtai būna šiaip tikri žmonės.

Aišku, dar paskui kažkaip tai Instagram vadai susiprato, kas čia per žaidimai vyksta ir apribojo tokius šposus. Tai po to velniškai sparčiais tempais krito to tinklo populiarumas.

Aišku, kiek primityvesnės, bet irgi panašios priemonės naudojamos būdavo ir iki šiol tebenaudojamos ir kituose socialiniuose tinkluose, pvz., Twitter ar Facebook, kur irgi pilna visokių fake ir pusiau fake sekėjų. Su Facebook algoritmas buvo seniai atidirbtas - sukuri pr0n, humoro ar dar kokį nors puslapį su paslėptais Facebook "like" ar "follow" mygtukais, kurie paslėpti po paveiksliukais taip, kad naršyklė myktukų nerodo. Žmogus spaudžia ant kokio nors paveiksliuko, bet pats nesuprasdamas, paspaudžia follow, tampa sekėju. Anksčiausiais laikais tokius fake klikus galima būdavo atpažinti iš to, kad daugybė tokių sekėjų būdavo visai net ne iš Lietuvos, o iš kitų šalių. O ir dabar visokių TikTok ar Instagram žvaigždučių tarpe neretai būtent tokie ir būna.

O kodėl? Ogi todėl, kad kai kurie fufelio prekeiviai tiesiog tokiais sekėjais prekiauja. Kai kurie pasiūlo tokius sekėjus iš Lietuvos, kokybiškus, tikrus žmones, kurie realiai ir skaitys - sako, kad už 1000 tereikia sumokėti apie 20-50 eurūkstų. Kiti gi pasiūlo dar pigesnių, iš Afrikos - tai tokie gali kainuoti kokį 100 eurų už 20 tūkstančių visiškai neaiškių tipažų, iš kurių nemaža dalis gali būti išvis kokie tai fake akauntai. Bet pagalvojus, taigi puikus biznis - vos 100 eurų ir jau esi PR firmų vertinama žvaigždė, kuriai teikiami pasiūlymai bendradarbiauti ir už pinigus skelbti kažkokias reklamas.

Taigi, socialinių tinklų žvaigždės būna įvairios, tad neapsigaukite.11