Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Šimšė: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
(Atšaukti 77.79.19.225 (Aptarimas | įnašas) versiją 12331)
Eilutė 72: Eilutė 72:
 
[[Kategorija:Geografija]]
 
[[Kategorija:Geografija]]
 
* Šimšėje esti net dvi mokymo įstaigos - Salduvės mokykla ir Sanatorinė (kitaip - stuburinė).
 
* Šimšėje esti net dvi mokymo įstaigos - Salduvės mokykla ir Sanatorinė (kitaip - stuburinė).
 +
 +
[[Kategorija:Vietovardžiai]]

22:48, 2 sausio 2010 versija

Šimšė. Kaip buvo turginių rajonas, taip ir liko...

Šimšė - tai labai stereotipinis Šiaulių mikrorajonas, miesto pasturgalis, pagrįstas įvairiais mitais bei anekdotais - kurie iš jų yra teisingi, žino tik patys Šimšiai. Nedaug kas žinoma apie Šimšę, visų pirma, jos visi bijo ir vengia. Gi ir nėra ten ko belstis - nė vieno Akropolio ten per kilometrą nerasi, ką jau kalbėti apie bent vieną normalų žmogų.

Apie Šimšę

Žinoma, Šiauliai - gražus miestas. Neverta tikėti tais desperatiškais Saulėno prikolais. Tačiau Šimšės iš tikrųjų reikia saugotis. Į Šimšę patenkama į Šiaulius atvažiavus iš Panevėžio pusės arba Šiauliuose važiuojant Prūdelio link. Bet kam čia vardinti tas geografines įžymybes? Šimšę atpažinti lengva vakare - pro jūsų automobilio langa turėtų šmėstelėti grupelė treninguotų bachurų, vadinamoji Šimšės Mafija.


Šiaip jau Šimšė susideda iš dviejų dalių, abi iš katrų yra sunkių okupacijos laikų palikimas.

Viena dalis - prie Vilniaus gatvės esantys geltonų plytų penkiaaukščiai ir kiti daugiaaukščiai.

Savo laiku juos pastatė pati grėsmingiausia Sovietų Armijos dalis - vadinamieji "strojbatai", kuriuose tarnaudavo tokie rinktiniai žmogiškojo pavidalo žvėrys, kad vadai jiems net ginklų neduodavo bo aplinkinių taikių gyventojų gailėdavo, o ir patys gyvent norėdavo.

Tai tų namų statymo kokybė yra gan abejotina ir tik laiko klausimas, kada anie užgrius ant nieko neįtarinačių šimšiškių galvų.

Lyg ir gražūs tie okupantų palikti namai, ale ar tik nebus anie užprogramave anuose kokios kiaulės bestatydami?


Gyveno anuomet tuose namuose patys pikčiausi okupantai - kariniai lakūnai, katrie išgirdę, kad kažinkur lietuviai yra nepatenkinti okupacija ir balsiai svajoja apie Laisvą Lietuvą šokdavo į autobusus, lėkdavo į Zoknius, sulipdavo į savo reaktyvinius lėktuvus ir skrisdavo tų lietuvių bombarduoti.


Žlugus sovietų valdžiai tie okupantai išsipardavė butus ir išskrido su visais lėktuvais į Plačiąją Tėvynę - Rusijos Federaciją. Tuomet trijų kambarių butą Šimšėje buvo galima nusipirkti už kokius 5-6 tūkst. US dolerių. Neapsigaukite - anuomet doleris buvo po 4 litus, o algos po 100 litų ir tai nebuvo taip pigu, kaip atrodo.


Kita Šimšės dalis - gigantiškų ir prastai apšiltintų privačių namų kvartalai, kuriuose gyvena sovietmečio "štukininkų" palikuonys.


Tie namai buvo statomi tais laikais, kai dujos ir kitoks šildymas praktiškai nieko nekainavo, NT atrodė amžina vertybė, o žemės sklypukai buvo mažiukai, po 6 arus. Todėl žmogeliai ant tų mažų sklypukų užsivarydavo dideliausius neapšiltintus gargarus su iškeltas pusrūsiais, su visokiomis pirtimis, biljardinėmis, šuns kambariais, apšildomais garažais ant trijų mašinų ir panašiomis nesąmonėmis.

Kadangi šiais laikais normalios temperatūros tokiuose gargaruose palaikyti neįmanoma, tai "štukininkų" vaikai ten auga šaltyje, laksto namų viduje be kepurių ir gan neretai nusišaldo galvos smegenus.

Gal čia ir glūdi tų treninguotų bachūriukų gausos tuose rajonuose paslaptis?

Šimšės štukininkų mūrai. Tokie 500-700 kv.m. neapšiltinti gargarai su atviromis erdvėmis per visus 3-4 aukštus stūkso susigrūdę 6 a. sklypukuose. Šiaulietiška Santa Barbara be saulės.


Įdomybės

  • Buvo manoma, kad Šimšės pavadinimas kilo nuo kažkokio žydo. Iš tikrųjų tai nuo Šimšos upės.
  • Šimšė turi savo Motokroso trasą. Na, tiksliau tai ne Šimšės trasa, o Aleksandrijos. Bet koks gi skirtumas?
  • Šimšė turi savo Aerodromą... Tiksliau Zokniai, ne Šimšė. Bet koks gi skirtumas?
  • Šimšės garsiausia vieta - vandens telkinys Prūdelis. Taip, jo toks tikras pavadinimas.
  • Šimšės rajone vasara gana dažnai pasklinda baisinga smarvė nuo buv.Frenkelio odos fabriko pusės. Kaip ten išgyvena vietiniai šimšiškiai mes nežinom, bet šiauliečiai iš anksto užsidaro langus važiuodami pro Šimšę. Tą patį rekomenduojam ir miesto svečiams, atvykusiems nuo Panevėžio pusės ir varantiems tiesiai Vilniaus gatve.
  • Šimšėje esti net dvi mokymo įstaigos - Salduvės mokykla ir Sanatorinė (kitaip - stuburinė).