Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Gruodžio 18 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Versija spausdinimui nebėra palaikoma ir gali turėti atkūrimo klaidų. Prašome atnaujinti savo interneto naršyklės žymes ir naudoti numatytąją interneto naršyklės spausdinimo funkciją.
Sveikiname su švente emigrantus, imigrantus, kosmopolitus ir kitus migrantus, nes šiandien jų šventė - pasaulinė tarptautinė migrantų diena!
  • Prieš daugelį metų, senoviniais 1878 metais, kaip tyčia šiandien gimė Josifas Stalinas, taip kad visokių stalinistų šventė, švenčiama valgant tarybinius produktus.
  • 1916 metais šitą dieną baigėsi Verduno (arba Verdeno) mūšis, kuriame žuvo 976 tūkstančiai žmonių. Tiesą sakant, kadangi mūšis tęsėsi 10 mėnesių, tai tuomet netgi suskaičiuot nesugebėjo visų aukų, o suskaičiavo tik tuos, ką sugebėjo - tai jų buvo 714 tūkstančių iš viso, sužeistų ir nukautų. Iš tų 377 tūkstančiai buvo vokiečiai, o 337 tūkstančiai buvo prancūzai. Ir visas mūšis tęsėsi 10 mėnesių, tapdamas ilgiausiu visų laikų mūšiu pasaulyje. Po mūšio gavosi, kad vokiečiai prakišo, buvo priversti atsitraukti kelis kilometrus atgal ir I Pasaulinis karas pasisuko jų nenaudai. Tie vos keli kilometrai atsitraukimo visgi ilgainiui nulėmė karo baigtį. Tiesa, žuvusiųjų skaičius čia irgi įdomiai skaičiuojasi - priklausomai nuo įtrauktų teritorijų ir skaičiavimo būdo, žuvusių skaičiai svyruoja maždaug nuo 400 iki daugiau kaip 900 tūkstančių. Taigi, statistika nebūtinai gaunasi labai tikslus mokslas.
  • 1940 metais Adolfas Hitleris kartu su savo NSDAP vadų šutve patvirtino Barbarosos planą (vokiečių kalba - "Weisung Nr. 21. Fall Barbarossa"), pagal kurį buvo numatytas SSRS puolimas. Deja, pagal tą planą Lietuvai nepriklausomybė nenusimatė.
  • 1958 metais JAV paleido į kosmosą pirmą eksperimentinį dirbtinį Žemės palydovą, skirtą ryšiams - SCORE. Palydovas buvo gana primityvus - viduje turėjo du radijo imtuvus ir magnetofonus, į kuriuos įrašinėdavo pora dažnumų priimtus signalus, o paskui juos sulėtintu būdu (sulėtinimas kompensavo per mažą siųstuvų galią) retransliuodavo. Taip gaudavosi retransliuoti vieną garsinį ir 7 teletaipo kanalus. Palydovas veikė maždaug mėnesį su trupučiu. Nors ir visiškai eksperimentinis, palydovas pademonstravo, kad jo dėka galima palaikyti ryšį praktiškai iki kitos Žemės planetos pusės.
  • O vat 1972 metais toksai Ričardas Niksonas paskelbė, kad Kalėdų proga surengs masinius visokių sovietinių karinių bazių bombardavimus Vietname, tai ir surengė, užtat tuo labai buvo nepatenkinti visokie komunistai, o toksai švedų ministras pirmininkas Olof Palme netgi paskelbė, kad amerikonai surengė Treblinką, Katynę ir taip toliau.
  • O 1987 metais išrasta ir išplatinta Perl kalba, kuria programuoja visai jau išprotėję programuotojai, nes ten kringelių kratiniai kažkokie. Nors dabar Perl jau prarado dalį populiarumo, tai vis dar yra viena iš poros dešimčių plačiausiai pasaulyje naudojamų programavimo kalbų, o kartu - ir geras, ir blogas pavyzdys to, kas gaunasi, kai programavimo kalbas kuria ne programuotojai, o lingvistai, tokie kaip Larry Wall.
  • 2010 metais anoksai Antanas Kontrimas, kažko nuvažiavęs į Kiniją, tenai viešai per kokį tai renginį kilnojo svorius, pririštus prie savo barzdos ir taip pasiekė pasaulio rekordą bei pakliuvo į Gineso rekordų knygą - į orą pakėlė 63 kilogramus ir 400 gramų sveriančią merginą.
  • 2023 metais Seimas padarė apkaltą ir panaikino Petro Gražulio mandatą, taip kad šisai 10 metų dabar išmestas iš kandidatavimo į Seimo narius.
  • 2023 metais galų gale Lietuva ir Vokietija, kurias atstovavo gynybos ministrai Arvydas Anušauskas ir Borisas Pistorius, pasirašė susitarimą dėl vokiškos brigados dislokavimo Lietuvoje. Tiesa, šioji čia atsirasti turi tiktai nuo 2025, o pilnesniu dydžiu - tik 2026 metais. Taip kad dar reikės palaukti.