Šablonas:Balandžio 28 dienos įvykiai

Donatas Banionis
  • 1789 metais šią dieną įvyko Bounty maištas, vėliau pasibaigęs kriminaline kolonija, įkurta Pitkerno saloje
  • 1939 metais Adolfas Hitleris pareiškė, kad Vokietijos-Lenkijos nepuolimo sutartis ir Anglijos-Vokietijos jūrų laivyno apribojimo sutartis daugiau Vokietijai nebegalios
  • 1945 metais šią dieną buvo nušautas Benito Mussolini ir jo meilužė Clara Petacci, kuriuos kiek anksčiau kažkokiame kaime pagavo Italijos partizanai
  • 1952 šią dieną Japonija atgavo savo valstybingumą, o taip pat sudarė taikos sutartis ir nutraukė vis dar besitęsusią karo su daugeliu Vakarų šalių būseną. Tą pačią dieną Taivane Japonija sudarė taikos sutartį ir su Kinijos Respublika
  • 1953 šią dieną buvo suimtas Josifo Stalino sūnus Vasilijus Stalinas, kuris pretendavo į savo tėvo vietą po šio mirties. Kadangi sūnus pretendavo į politiką, bet neturėjo tiek daug galių, kad atsilaikytų prieš visą politbiurą. Taigi, Vasilijus Stalinas buvo uždarytas į kalėjimą, NKVD tardytas su kankinimais, kol prisipažino dėl visko, ką tik tardytojai galėjo sufantazuoti. Kalėjime Vasilijus Stalinas prabuvo apie 7 metus, po ko Nikita Chruščiovas jį amnestavo, o taip pat grąžino ir jo turėtą turtą (kurio buvo daug). Po kiek laiko Vasilijus Stalinas vėl ėmė siautėti, girtas suvažinėjo kažkokį žmogų, o galų gale kreipėsi į Komunistinės Kinijos ambasadą, kur paskelbė, kad SSRS valdžia neteisėta ir paprašė prieglobsčio. Prieglobsčio kinai jam nedavė, užtat jį suėmė KGB, išsiuntė į Kazanę, o dar po kokių metų nunuodijo.
  • 1956 metais, per Chruščiovo atšilimą buvo panaikinta tremtis ištremtoms tautoms, t.y., šeimoms, kurios buvo ištremtos be teismo. Tai savaime nereiškė, kad tremtiniai būtų sugrąžinami, tačiau jų režimas buvo pakeistas į tokį, kur jie iš principo jau turėtų galimybę grįžti į Tėvynę.
  • 1973 metais Pink Floyd albumas The Dark Side of the Moon pakliuvo į JAV Billboard topus, išsyk į pirmą vietą. Topuose šitas albumas laikėsi 741 savaitę - tai visų laikų rekordas. 741 savaitė yra 170 mėnesių arba daugiau kaip 14 metų.
  • 1977 metais Vakarų Vokietijoje baigėsi Raudonosios armijos frakcijos teismas, kurio metu keli šios organizacijos vadeivos buvo nuteisti už daugiau kaip 30 žmogžudysčių. Šita teroristinė organizacija buvo finansuojama iš SSRS ir Rytų Vokietijos, tačiau finansavimas buvo pakankamai užslėptas, kad tais laikais taip ir nepavyktų įrodyti.
  • 1986 metais šios dienos ankstyvą rytą Švedijoje esanti Forsmarko elektrinės sauga sukėlė baisų aliarmą, kad įvyko branduolinė katastrofa. Elektrinėje prasidėjo panikavimas, tačiau niekas nepastebėjo, kad bent kažkas būtų ne taip. Elektrinės darbuotojai pranešė į kažkokią ten Švedijos branduolinio saugumo tarnybą, ta ėmė tikrinti ir atrado, kad ir kitur Švedijoje pilna radioaktyvumo, kuris akivaizdžiai atsklidęs iš kažkur kitur. Pasikėlę meteorologinius duomenis, švedai nutarė, kad čia greičiausiai sprogo atominis reaktorius, esantis kažkur SSRS, apie tą ir paskelbė visam pasauliui. O tada jau vakare SSRS per TV paskelbė, kad visgi kažkas įvyko Černobylyje, bet visvien sakė, kad nieko baisaus, viskas kontroliuojama, nėra ko jaudintis.
  • 2004 metais CBS naujienų kanalas paskelbė medžiagą apie Abu Graib kalėjime vykusius kankinimus. Skandalas paskui tęsėsi eilę metų ir baigėsi dideliais pertvarkymais tvarkose, kurios naudojamos JAV kariuomenės, tvarkantis su sugautais įtariamais priešų šnipais.
  • 2009 metais Donatas Banionis šventė 85 - ąjį gimtadienį.
  • 2009 metais Seimas turėjo priimti Mokslo ir studijų įstatymą. Švietimo ir mokslo ministras sakė, kad įstatymas užtikrins kokybiškesnį mokslą. Tuo metu oponentai tvirtino, kad įstatymas gali neužtikrinti teisės į nemokamą mokslą geriausiai besimokantiems studentams.