Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Balandžio 1 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Versija spausdinimui nebėra palaikoma ir gali turėti atkūrimo klaidų. Prašome atnaujinti savo interneto naršyklės žymes ir naudoti numatytąją interneto naršyklės spausdinimo funkciją.
  • Šiandien visi ir visur tik ir meluoja. Visą teisybę dera atskleisti sutemus...
  • Šią dieną galima legaliai dalintis Pipedijos turiniu, ją prilyginant Vikipedijai savo nepatikimumu. Informuojame, kad šiandien Pipedija yra geresnė enciklopedija, nei bet kurios kitos.
  • 1889 metais buvo oficialiai atvertas Eifelio bokštas. Anuo laiku jis baisiai nepatiko Paryžiaus gyventojams, tai jie jį keikė kaip tik galėdami. Bet galų gale tas bokštas tapo Paryžiaus simboliu ir vargu, ar kas nors jo norėtų atsisakyti.
  • 1923 metais Benito Mussolini įvedė 8 valandų darbo dieną visoje Italijoje, tai susilaukė daug palaikymo iš žmonių.
  • 1930 metais Holivudas įsivedė filmų kodeksą, pagal kurį buvo uždrausta rodyti seksą, žmogžudystes ar kitokias smurto scenas, nepagarbą religijai ir pan., ir pagal šitą kodeksą visa tai buvo draudžiama iki 1968. Režisieriams, norintiems parodyti kažką seksualaus ar kriminalinio, reikdavo gerokai pasukti galvą, kaip tą padaryti ir parodant, ir neparodant. Bene ryškiausiu tokių ribojimų laužytoju tapo anoksai Alfred Hitchcock, kuris tą įsigudrindavo tiesiog meistriškai.
  • 1936 metais Miunchene buvo surengta degeneratyvaus meno paroda. Joje naciai norėjo parodyti, koks blogas yra bet koks menas, kuris nėra tinkamas naciams, t.y., tiesiogiai vaizduojamasis. Paroda susilaukė neįtikėtino skaičiaus lankytojų - per kelerius metus ją aplankė apie 3 milijonus žmonių (tai buvo Vokietijos meno parodų rekordas maždaug iki 2000). Parodos katalogas paradoksaliai tapo žymiausiu tuometinio modernaus meno leidiniu (ko naciai visiškai nesitikėjo).
  • 1938 metais, spaudžiama ultimatumu, Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Lenkija.
  • 1940 metais SSRS buvo sukurta dar viena sovietinė respublika - Karelijos-Suomijos SSR. Kai sovietams nepavyko žiemos karas, respublika buvo pervadinta į Karelijos SSR, o dar paskui - išvis panaikinta ir paversta RSFSR dalimi.
  • 1951 metais buvo pagamintas ir atiduotas JAV surašymų biurui pirmas UNIVAC kompiuteris
  • 1954 metais SSRS eilinį kartą kreipėsi į NATO, prašydama ją priimti. SSRS šitą paskui kartojo daug kartų, dar vėliau tą bandė ir posovietinė Rusija, ir visus kartus dėl paprastos priežasties: NATO blokas nesikiša į savo narių tarpusavio konfliktus. Taigi, jei SSRS įstotų, tai galėtų pulti bet kurią NATO šalį, o likusi NATO dalis negalėtų ginti. Tačiau ir šitą kartą, kaip ir kitus kartus, NATO šitą Rusijos nesąmonę atmetė. O Rusija, kaip jai įprasta, paskui skelbėsi, kad štai koksai negeras NATO, kad jos nepriima, tai reiškia, kad negeras aljansas.
  • 1958 metais toksai gal ir nelabai šiais laikais prisimenamas muzikantas Link Wray išleido tokį singlą su gabalu "Rumble", kuris faktiškai buvo gal ir pirmas gabalas, kurį galima pavadinti Rock. Nors ir negreitas, bet grynai gitarinis ir ritminis skambesys jau buvo kažkas tokio, ką įvairios grupės ėmė groti po kokio dešimtmečio. Dar nuostabu, kad tai buvo vienintelis grynai instrumentinis (be teksto) gabalas, uždraustas radijo transliacijose.
  • 1959 metais, per kalnus į Indiją nukeliavęs Dalai Lama gavo politinį prieglobstį nuo Komunistinės Kinijos
  • 1967 metais NATO būstinė persikėlė į Briuselį, nes PrancūzijaNATO tuo metu kažkodėl išstojo, o iki tol NATO būstinė buvo Paryžiuje. Štai ir teko perkeldinėti.
  • 1967 metais Jimi Hendrix pirmą kartą per koncertą, kuris vyko Londone padegė ir sudegino savo gitarą. Tas vandalizmo aktas taip patiko žiūrovams, kad paskui Jimi Hendrix reguliariai vis tą kartodavo.
  • 1973 metais Billboard-200 hitų parade debiutavo Pink Floyd grupės albumas Dark Side Of The Moon, kuris ten paskui laikėsi ištisus 14 metų.
  • 1991 metais Varšuvos paktas nutarė save paleisti, nes niekam to nereikia. Štai taip ir baigėsi pusę šimtmečio trupusi daugybės valstybių sovietinė okupacija.
  • 1991 metais Gruzijoje įvykęs referendumas visiškai crazy skaičiumi balsų - 99% nusprendė atsiskirti nuo SSRS.
  • 1998 metais Netscape paleido savo Mozilla išeities tekstus į atvirą kodą. Deja, reikalai nelabai paėjo, nes vietoje to, kad valdytų, tęstų ir palaikytų projektą, firma atidavė viską tiesiog chaosui, nes nusprendė, kad jai neapsimoka. Taigi, greitai Netscape Navigator ir Netscape Communicator tiesiog nustojo egzistuoti, o nauja naršyklė taip ir neatsirado, nes programuotojai vis perrašinėjo viską ir perrašinėjo, nerasdami, kaip čia padaryti geriau. Rezultatas - brauzerių karai tame etape baigėsi beveik visišku Internet Explorer laimėjimu. Paskui, tiesa, reikalai pasisuko kitaip ir viskas atgimė kaip Firefox, bet tai jau daug vėliau.
  • 1999 metais įvyko filmo "Matrica" premjera. Daugybė tų, kas buvo IT segmente, nuo šito filmo tiesiog užsitrumpino. Dauguma publikos tuo metu filmo net nesuprato, nors ir žavėjosi gerais efektais. Dar paskui visokie šizikai, prisižiūrėję šio filmo, ėmė aiškinti, kad čia išties viskas yra valdžios sąmokslas ir visus valdžia durnina.
  • 2003 metais Kanada pirmoji iš NATO šalių patvirtino (ratifikavo) Lietuvos priėmimą į šį aljansą
  • 2021 metais šią dieną turėjo nustoti veikti legendinis naujienų grupių serveris - news.omnitel.net, kuris buvo nors toli gražu ne pirmas ir netgi ne šimtasis pasaulyje toks serveris, tačiau buvo vienas iš paskutinių ir ilgiausiai pasaulyje išlikusių. Jo vietoje dabar galima naudoti news.rkm.lt serverį, kuris toliau tęsia tų pačių grupių gyvavimą. Bet kaip ir būna per balandžio pirmą, gavosi šioks toks išdūrimas - išjungtas serveris buvo tiktai balandžio 6 dieną.