Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Zapukas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Zaporožietis)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Rusai bando zapuką ir kalba kvadratinėmis raidėmis

Zapukas, Zapas arba Zaporožietis, o originaliai - Zaporožec arba ZAZ, katras dar buvo prailgintas iki Zazas arba Zazkė - Visų baisiausias sovietinis triperis iš visų mašinų, kiek buvo, tai nuolatinis patyčių objektas buvo visada.

Tai Zapukas irgi, kaip ir kitos sovietinės mašinos, buvo sėkmingai nuklonuotas - pirma kupriukas nuo kažkokio FIAT, o likę modeliai - irgi nuo kažkokių užsieninių. Tik kad klonai būdavo labai nevykę, nesgi anoji gamykla nesugebėdavo gamint kažkaip, tai vis kaip patobulindavo, tai išvis eina šikt, kas gaudavos. Ale gi nėra ir to blogo, kas į gera neišeitų - nusipirkt važiuojantį dar Zazą gali už kokį šimtą litų, blogiausiu atveju - šimtą eurų. Tai negaila ir išmest paskui...

O visgi teisybės dėlei dar norim pasakyt vieną įdomų momentą - anasai zapukas, kur muilinė, tai pravažumą turi ohoho, kaip tikras džipas tiesiog - viskas dėl variklio subinėj ir sąlyginai didelių ratų, duodančių žemą slėgį į gruntą. Tai jei norit po miško keliukus ar purvynus paburzgenti, tai puikus pasirinkimas!

O tai dar sovietmečiu toks bukas anekdotas buvo: susitnka Zapukas su Tanku, o šis žvengia: "pas tave motoras subinėj", į ką Zapas ir atsako: "o pas tave bybys ant kaktos!"


Kopijos

Taigi, kadgi yra taip, kad visos sovietinės mašinos nuo kažko klonuotos, tai ir su zapukais taip yra:

  • Zaz 965, dar vadinamas kupriukas - itališko FIAT 600 kopija
  • Zaz 966 (ir panašūs, pvz., Zaz 968 ir t.t.), dar vadinamas muiline - vokiško NSU Prinz 4 kopija


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.