Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Vikizavimas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
 Wiki waste.jpeg  ČIA YRA SKYDELIS
Skydeliai vardan skydelių: Pedivikijos redaktoriaus kelias.

Vikizavimas, wikizavimas ar dar kitaip wikiZavimaZ - pedivikijos procedūra, kuria siekiama straipsnį paversti labiau vikipedišku, paprastai - skoningai apdėliojant jį įvairiais skydeliais.

Etimologija

Terminas kilęs iš senovės graikų kalbos žodžio ωικιΖαωιμαΖ, reiškiančio Aleksandro laikų medinį, oda aptrauktą skydą.[reikalingas šaltinis] Ant šio skydo paprastai būdavo rašomi įvairūs koviniai šūkiai, pvz.,„Šioje kuopoje karių taiklumas yra abejotinas. Galite padėti išsklaidyti abejones tapdami taikiniu“.

Naudojimas

Vikipedijoje straipsnis nelaikomas tikru straipsniu, kol netampa vikizuotu, t.y. apdėliotu skydeliais. Kai senbuviai randa tokį nevikizuotą straipsnį, prasideda darbas.

Pirmiausiai straipsnis yra pažymimas dviem skydeliais: delete ir beviltiškas, kurių tekstai yra, atitinkamai, „šį straipsnį reikia skubiai trinti nx“ ir „šis straipsnis yra totaliai beviltiškas, sakau tau“. Šioje vietoje nepatyrę, subtilumo neturintys adminai-naujokai dažnai bando padaryti kaip parašyta, t.y. straipsnį ištrinti, bet tokie lopai dažniausiai būna aprėkiami ir išmetami iš adminų. Bo pedivikijoje viskas vyksta daug subtiliau.

Praėjus bent pusantrų metų, kai straipsnis nusistovi - lyg koks konjakas - skydeliai pakeičiami į kelis kitus, dažniausiai sakančius, jog straipsnyje yra daug gramatinių klaidų, blogas stilius, abejotini faktai, šališkas požiūris, paveiksliukai nelietuviški. Tuomet straipsnis užrakinamas, kad koks mulkis naujokas nesugalvotų jo tvarkyti. Tvarkyti straipsnius vikipedijoje laikoma didžiule gėda ir nesupratingumu.

Tuomet maždaug pusę metų vyksta diskusija, kurios metu vikipedijos redaktoriai apskundžia vienas kitą adminams, adminai - stiuardams, o stiuardai - Popiežiui. Galiausiai diskusija baigiasi[reikalingas šaltinis], ir būna pasiektas konsensusas - klausimu, kokių dar skydelių čia trūksta. Taigi, sutartieji skydeliai taip pat yra pridedami prie bendro vaizdo. Lygiagrečiai vyksta balsavimas, kuriems adminams reikėtų atimti admino teises.

Paskutinė ir finalinė stadija vadinasi demokratija, kuomet adminai pagaliau straipsnį atrakina[reikalingas šaltinis] ir jis tampa prieinamas visiems vikipedijos redaktoriams. Tuomet šie gali savo nuožiūra į straipsnį pridėti kokių tik nori lentelių (pvz., jei straipsnis yra apie muzikos grupę, tai lentelėje pateikiama gitarų spalva, fanų skaičius, plakatų įstrižainė ir kiti tikslieji duomenys). Ir, suprantama, dar daugiau skydelių. „Redaktorius“ čia yra kiek klaidinantis terminas, nes iš esmės jam leidžiama tik dėlioti skydelius. Kaip jau minėta, už realų straipsnio redagavimą ir panašius išsišokimus gresia banas.

Palyginimas su kitomis enciklopedijomis

Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta lentelės. Spauskite „redaguoti“ ir įdėkite lentelę! Netingėkite!
Arba, dar galite spausti „redaguoti“ ir įdėti daugiau skydelių apie tai kad čia trūksta lentelės

Tai čia lentelėje pateiksime dažniausiai pasitaikančias situacijas, kurios vikipedijoje sprendžiamos vikizavimu, o kitur - kažkaip kitaip. Bet kadangi nemoku dėti jokių ten suknistų lentelių, tai įdėsiu be lentelės ir tikėsiuosi, kad kas nors sutvarkys, vat.


Problema | Sprendimas | Pedivikijos sprendimas

  • Gramatinės klaidos | ištaisomos[reikalingas šaltinis] | dedamas skydelis „šis straipsnis turi gramatinių klaidų“
  • Vandališkas straipsnis | trinamas[reikalingas šaltinis] | dedamas skydelis „šį straipsnį reikia skubiai trinti“
  • Faktinės klaidos | pataisomos[reikalingas šaltinis] | dedamas skydelis „šis straipsnis neteisingas, netikėkit“
  • Kliedesiai | ištrinami[reikalingas šaltinis] | dedamas skydelis „šis straipsnis yra beviltiškas“