Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vidutinė temperatūra ligoninėje

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Vidutinė temperatūra ligoninėje visada yra lygi 36,6 laipsnio Celsijaus. Aišku, jei skaičiuosime ir morgą bei reanimaciją.

Čia turėtume atkreipti savo dėmesio esmę į svarbų faktą, kad dažnai tie vidurkiai nieko nereiškia ir yra tiktai žmonėms durninti, ypač kai kalba eina apie dydžius, kurie keičiasi ar yra nustatomi skirtingų priežastingumų. Štai kaip pavyzdžiui vidutinis atlyginimas, kuris irgi labai jau toksai įdomus gaunasi - ar tik jau ne artėjantis prie 2 tūkstančių litų, kai du trečdaliai žmonių gauna ar tik ne du kartus mažiau.

Trumpai tariant, toji vidutinė ligonių temperatūra ligoninėje - tai svarbi mėmė, nusakanti pačią visokių populiariųjų statistikų esmę: kokią tenai statistiką beskaičiuotume, dar neaišku, kokį kliedesį ji mums duos rezultate. Todėl bet kokio statistikos pateikiamo šlamšto negalima imti už gryną pinigą, o reikia pagalvoti, ar tik tai nėra taip, kad po tais vidurkiais kas nors kažką slepia. Nes jei nereiktų slėpti, tai kalbėtų ne apie vidurkius, o apie realybę.

Štai pavyzdžių galime pateikti žymių:

  • Kai 2011 pabaigoje stebėtinai smarkiai Vilniuje padidėjo sąskaitos už šildymą, tai Rubicon rėmėjai skelbė, kad sąskaitos tepadidėjo vidutiniškai gal kokiu procentu ar keliais. Tą paskui triukšmingai išrišo Commonsense.lt[1], ko pasekoje pareiškimą apie šilumininkų siautėjimą padarė netgi pati Prezidentė.
  • Kai Statistikos departamentas skelbia apie vidutinius atlyginimus, tai kažkodėl niekad nepaskelbia, kokia yra atlyginimų mediana (dažniausias dydis). O kai pasidomime, tai paaiškėja, kad 2010 pabaigoje vidutinis darbo užmokestis bruto sudarė 2121 litą[2], o to paties daikto bruto mediana sudarė vos apie 1400 litų, kaip sakė anksčiau Sodros internetas, iš kurio kažkodėl tie duomenys vėliau dingo, o teliko nuoroda į tą patį statistikos departamentą. O atmetus iš to bruto visus mokesčius, tai ir telieka vargu, ar koks tūkstantis.
  • Visiems puikiai žinomas faktas, kad vidutinis Lietuvos pilietis turi vidutiniškai maždaug po 0,94 kiaušo ir jau suvisam ginčytiną vidutinį papų skaičių, svyruojantį nuo 0,62 iki 2,09 - priklausomai nuo skaičiavimo būdo ir papų apibrėžimo.
  • Ne kartą pagarsėjusios internetuose vykdomos apklausos rodo, kad Lietuvoje daugiau, kaip 70 procentų žmonių naudojasi internetu. Tokias apklausas, sako, vykdė net ir Delfi esantys žurnaliūgos, tiktai kažkodėl nelabai jais kas patikėjo.
  • Sovietmečiu kiekvienais metais būdavo kažkiek ten procentų daugiau išauginama grūdų (tikslus skaičius - buvo valstybinė paslaptis), be abejo ir kiaulių auginimo, automobilių ir tualetinio popieriaus gamybos apimtys irgi didėjo žymiais procentais. Realiai vis daugiau grūdų būdavo importuojama, rūkytas dešras tik "po blatu" gauti galėjai, kažkokiam žiguliukui kaip laukei paskyros dešimtmetį taip laukei, o šikpopieris buvo trokštamas deficitas.

O bet kita vertus, nuostabu, kad taip ir nesuprasdami statistikos, paskui visokie humanitarai buki aiškina, kad yra melas, didelis melas ir statistika. Ir dar remiasi tuo pasakymu, kaip didžiąja tiesa. O čia viskas yra paprasta, bet tam reikia būti ne humanitaru, kuris savo sparnuotomis frazėmis pateisina savo humanitarišką mąstymo būdą, o bent kažką susigaudančiam apie skaičius ir skaičiavimus.

Taip kad vidurkis neretai labai daug ką parodo, tik reikia suprasti, kad vidurkis parodo teisybę tik tada, kai galime kalbėti apie tolygiai pasiskirsčiusios imties vertinimą, o kitais atvejais - verta panagrinėti vidutinius kvadratinius nuokrypius bei medianas. Bet tokių žodžių humanitarai nežino, todėl galvoja, kad jų argumentai yra teisingi.

Čia dar pridėsim, kad visgi ligoninės vidutinė ligonių temperatūra būna matuojama, tegul ir neįtraukiant į skaičiavimus morgo - pagal tą vidutinę temperatūrą paskui vertinama epidemiologinė situacija: tos vidutinės temperatūros pokytis įspėja medikus apie prasidedantį masinį ligų košmarą.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.