Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Vauxhall

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Vauxhall - tai tokios angliškos mašinos, kurios išties yra paprasčiausi Opel, tiktai vietoje opelinio rutulio su žaibu ten uždėtas kažkoksai paukštis, panašus į vištą.

Vauxhall pradžioje buvo įkurta dar 1857 metais, kaip grynai britiška kompanija, gaminusi laivams skirtus variklius, pompas ir kitą įrangą. Pirmą mašiną Vauxhall pagamino 1903 ir tas verslas visai pavyko, nes pardavimai sekėsi. Tačiau greitai dėl besikeičiančios rinkos ir vis augančios konkurencijos iš verslo gavosi nemažas jovalas ir jau 1925 metais Vauxhall kompaniją nusipirko General Motors.

Kurį laiką Vauxhall nebuvo labai sėkminga, tačiau gavo investicijų ir kūrė visokias mašinas. O paskui vis sėkmingiau ir buvo visai gera gamykla. Dar daugiau, Vauxhall Viva, sukurta 1963 metais, buvo eksportuojama į Vokietiją ir ten parduodama kaip Opel Kadett.

Tačiau apie tą laiką Vauxhall reikalai ėmė prastėti, o štai Opel reikalai ėmė gerėti. Taigi jau 1975 metais Vauxhall Chevette ir Vauxhall Cavalier mašinos buvo jau nebe angliškos, o tiesiog vokiški Opel Kadett ir Opel Ascona.

Galų gale apie 1980 metus Vauxhall išvis nustojo kurti savo mašinas ir ėmė gaminti tiesiog modifikuotus Opel klonus. Tiesa, Vauxhall kiek pagerindavo tuos opelius ir taip gaudavosi ir žymiai galingesnės angliškos versijos. Tačiau tai jau visvien nebuvo nuosavos angliškos mašinos.

Galų gale 2017 metais Vauxhall kartu su Opel nusipirko tokie Groupe PSA, taip kad dabar jau čia gali rastis ir kažkokios tai prancūziškos mašinos...