Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Ugninis padažas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Ugninis padažas - tai jau tikriems aštraus maisto mėgėjams. Tai aišku, labiausiai per dantis duoda tikra adžika, tik ne ta, kur krautuvėse būna, o tik tikra gruziniška. Betgi čia Pipedija nori pademonstruoti, kad būna ir padažas, katras dar baisesnis už belenką!

Tai daroma paprastai: nusipirkit tikrų smulkių pipiriukų raudonų - kuo mažesni, tuo aštresni. Geriau neapsirikit, pirkdami jau sumaltus raudonus pipirus - šieji paprastai visai neaštrūs, nes tai dažnai gali būti iš vis padirbtas maistas. Tai vat, tuos nusipirktus pipiriukus kartu su sėklytėm smulkiai sumalkit, taip kad užpildytų perpus puslitrinį stiklainiuką, įpilkit į jį 100 gramų kuo stipresnio acto, o likusią dalį užpilkit spiritu, iki viršaus.

Uždengę, išplakit ir savaitę palaikykit, geriausiai dar ir pakratydami tarpais, kad geriau maišytųsi. Tada nusunkite ir nupilkit visą skystimą į kitą stiklainiuką, kur vėlgi priberta tokių pat pipirų, tik jau trečdaliu mažiau. Irgi savaitę palaikykit ir pepilkit į trečią stiklainiuką, kur pipirų dar trečdaliu mažiau. Po savaitės nupiltas skystimėlis bus mirtinai aštrus, pasigailėsit, jo paragavę. Net jei esate pačių aštriausių pipirų mėgėjas iš Meksikos - visvien verksit ilgai ir skausmingai!

Tai visa to padažo paslaptis yra paprasta: spirito ir acto mišinyje gerai tirpsta kapsaicinas, kuris ir yra šiojo padažo paslaptis.