Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Transportas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Vielabraukis - transporto priemonė žaidime „Lietuva“ (Sid Meier's „Civilization“ parodija)
Automobilis BMW, transporto priemonė žaidime „Grand Theft Auto“
Moskvičius, kontroversiškas prietaisas iš žaidimo „TSRS“, kai kurių specialistų nelaikomas transportu

Transportas - būdas perkelti savo unitus iš vienos vietos į kitą. Transportas egzistuoja daugumoje karinių žaidimų, kompiuterinių ir ne tik.

Dažniausi transporto privalumai prieš įprastus unitų keliavimo būdus yra šie:

  • Greitis - transportas būna greitesnis už unitų vaikščiojimą savaime (žaidėjų tarpe naudojamas terminas „pėškom“ arba „pėškute“).
  • Universalumas - transporto priemonės dažnai gali praeiti ten, kur unitai patys negalėtų. T.y., virš jūrų, virš kalnų, kosmose ir panašiai.

Transporto istorija

Pirmą sykį transportas panaudotas dar senovės Romos laikais, kuomet karvedys Julijus Cezaris žaidime „Rome: Total War“ puolė Galiją. Nuo to laiko jokia armija be transporto tapo nebeįsivaizduojama. Transportą naudojo Bizantijos imperija (žinoma iš žaidimo Sid Meier's Civilization), frankų karalystės („Medieval: Total War“), Napoleono kariuomenė (Napoleonas buvo veikėjas žaidime „Cossacs II: Napoleonic Wars“), taipogi pasauliniuose karuose, kurie pirmą sykį pasirodė žaidimuose „World War I“ ir tęsinyje „World War II“, bet pati koncepcija vėliau buvo plagijuota labai daug kur, tame tarpe „Company of Heroes“, „Panzer General“ ir kt.

Neabejotinai svarbią reikšmę transportas turėdavo ir tolimoje ateityje („Starcraft“).

Transporto bruožai

Specialistai ginčyjasi dėl transporto bruožų, todėl vieningo apibrėžimo nėra. Kol kas dauguma mokslininkų vadovaujasi Oksfordo universiteto išleistu transporto bruožų sąrašu.

sąrašą galite papildyti

Žinia, kad kai kurios transporto rūšys neturi nei vieno iš minėtų bruožų (pvz., vežimas su nulaužtais ratais). Taip pat, kartais kažkas turi visus bruožus ir vis tiek nėra laikomas transportu (pvz., žaislinis lėktuvėlis). Naujos kartais mokslininkai siūlo tokį apibrėžimą: „gali transportuoti unitus“[reikalingas šaltinis] tačiau kol kas jis vieningai nėra pripažįstamas.