Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Tamponai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
 Star of life.png  Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!
Va tokį kandeliabrą iš tamponų surezgė 2005 Venecijos Bienalės žvaigždės - feministinė grupuotė "Guerrilla girls". Šis kandeliabras dar ir pavadinimą turi, ne kokį kitokį, o "Nuotaka"!

Tamponai - tai tokie daikčiukai iš vatos, katruos moterys mėnesinių metu įsikiša į gerą vietą. Panašiai, kaip ir higieniniai įklotai, tamponai sugeria kraują ir visokią drėgmę, tad sunkiu metu moterims gyvenimas tampa lengvesniu. Tiesa, dar būna tamponai žudikai, bet čia jau kita rūšis, apie kurią nepasakosim.

Visi tamponų gamintojai sutartinai šneka, kad tamponai negali užstrigti, nes negali užstrigti ir viskas. Ale betgi kartais visgi būna, tai tada tamponą iškrapštyti gali būt gana keblu. Jei tamponas jau gerai įmirkęs, tai galima jį išstumti - tiesiog tereikia pritūpti ir pastenėti, panašiai, kaip kakojant. Bet problema bus, jei per užmaršumą ar šiaip kvailumą spėsit įsikišti naują tamponą: vat tas naujas sugers drėgmę ir neslys. Ir užkimš. Ir jei virvutė jam nutruks, tai ir liks įstrigęs. O tada - jau aiški toksinio šoko rizika ir kitos bėdos, tad jei jau taip atsitiks - skubiai lėkit pas gydytoją-ginekologą, katras ištrauks tamponą su žnyplėmis ar blogiausiu atveju kažkaip išoperuos!

Klausimai tamponų gamintojams ir vartotojoms

Pipedija, netyčiukais aptikusi O.B. tamponų internetą, nutarė pasiklausti šių klausimų:

  1. Kiek dažnai susergama makšties grybeliu dėl tamponų naudojimo?
  2. Kaip tamponai gali pakenkti kitais būdais?
  3. Kuo geresni yra higieniniai įklotai?
  4. Kam dar galima naudoti tamponus, neskaitant įprastos jų paskirties?

Taigi, klausimą gamintojams nusiuntėm, bet anie mus pasiuntė pasyviniu būdu, kitaip tariant, nei atsakymo neparašė, nors ir skelbiasi, esą atrašys. Tai mes taip manom, kad O.B. tamponų gamintojai nesirūpina klienčių aptarnavimu anei kokybe ir žada, o paskui apgaudinėja, tad ir jums siūlom pagalvot apie alternatyvas.

O Tampax tai dar prasčiau, nes anie netgi savo interneto neturi, tai netgi klausimo nesigavo jiems užduot.


Atsakymai į klausimus apie tamponus

Tai štai tokius atsakymus gavom į klausimus iš vartotojų, kai paklausėme LJ:

  1. Nuo tamponų grybeliu susergama vargu ar dažniau, nei nuo įklotų - tai priklauso visai nuo kitų dalykų, tokių, kaip higiena, keitimo dažnumas bei galimybės pasigauti tą grybelį neaiškiais būdais. Bet matyt ir įklotai, ir tamponai gali tapti grybelio priežastimi ar bent jau įtakojančiu faktoriumi.
  2. Pavojingiausi tamponai yra tuo, kad gali sukelti toksinio šoko sindromą, su labai blogomis pasekmėmis. Šitai atsitinka dėl to, kad tampono viduje dauginasi bakterijos, kurių išskiriami toksinai kartais per trumpą laiką mirtinai užnuodija moters organizmą. Jei tamponas įvestas neilgai, TTŠ tikimybė menka, tačiau rizika kyla, jei tamponas įvestas daugiau, kaip 6 valandas.
  3. Higieniniai įklotai toksinio šoko sindromo riziką sumažina kardinaliai, tačiau jie yra nepatogūs. Netgi labai nepatogūs. O jei sportuoji ar į kokį turizmą keliauji - tai išvis tragedija. Ir jokie ten sparneliai nesugeba padėties ištaisyt. O neretas ginekologas rekomenduoja visgi geriau naudoti įklotus, bent jau jaunesnėms merginoms.
  4. Dar tamponus galima naudoti kraujavimui iš nosies stabdyti. Taip pat tamponas, tampomas už virvutės - puikus žaislas kačiukui. O gal ir kokiems kitiems tikslams.

Dar žr.

Pipedijos apklausa apie tamponus