Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Supraskime, visi mes žmonės

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Supraskime, visi mes žmonės - vienas iš specifinių "supraskime" frazės variantų, skirtas kitiems apmulkinti.

Sakantis "supraskime, visi mes žmonės", labai užmaskuotai sako, kad kažkas kitas yra padaręs kažkokį blogį, ir čia esą reikia pateisinti, nuolaidžiai pažiūrėti.

Išties šitokios frazės vartotojas prieš pasakydamas tą frazę, ar po jos pasakymo, ar pasiremdamas kieno nors kito pasakymu, užmeta ant ko nors, kad kažkas yra labai prisidirbęs. Tas užmetimas būna išties melas arba didelis iškraipymas, tačiau užmetantis tą pavaizduoja kaip su palaikymu, kad kiti patikėtų, kad išties nemeluoja.

Pvz., koks nors SAM ministras, pvz., Aurelijus Veryga per spaudos konferenciją papasakoja, kad čia gydytojai kažkaip skleidžia koronavirusą po Lietuvą. Na, žinot, kaip - kur ligos, ten ir gydytojai - vadinasi, gydytojai skleidžia ligas, čia visi nesunkiai gali taip suprasti. Ir tada Veryga ima ir pasako maždaug panašiai kažkaip:

"Supraskime, visi mes žmonės... Gydytojai daug važinėja, užsikrečia, paskui eina į darbą..."

Tai šitaip užmetus gaunasi, kad gydytojai kalti dėl koronaviruso plitimo, o ne tai, kad SAM visiškai nieko nesuvaldo, o gerasis Veryga čia tiktai gina gydytojus, sako - "supraskime, ne tokie jie blogi, jie irgi žmonės...".

Žodžiu, tokia frazė yra iš bjauresnių, nes būna panaudojama labai užslėptam manipuliavimui ir kitų žmonių apdergimui.