Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

SunOS

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Sun OS - kadaise tokia buvo OS, katra buvo tiesiog įprastas ir natūralus BSD variantas, naudotas visokiose Sun mašinose, kaip kad serveriai ir taip toliau. Tai kažkaip matomai kokie tai vadai kartą nusprendė, kad negražu čia naudoti BSD, nes labai jau nemokamai visas reikalas atrodo, tai ėmė ir persimetė į priešingą stovyklą, užsipirkdami System V licencijomis ir užraukdami visą SunOS. Taip atsirado Solaris.

O štai tada visokie adminai baisiai ėmė piktintis, kad kaip čia dabar, nesuderinama OS, visai kitokia, lėta, stabdanti, pilna kokių tai bugų jiems kišama. Ir ėmė reikalauti, kad Sun grąžintų savo SunOS. Tai tada kompanijos vadai padarė genialų vadybinį sprendimą, katruo iki šiolei niekas negali atsidžiaugti: tie ėmė ir pervadino Solaris į "SunOS 5" ir pareiškė, kad čia išties SunOS esą tiktai ta dalis, kur operacinė sistema, o visa Solaris sistema - tai dar ir su visokiais ten X-Window, Motif, CDE ir taip toliau.

Štai tokios makliavonės žodžiais nelabai išties suveikė, bet pati kompanijos vadovybė liko savim patenkinta, tad dėl staigiai sumažėjusių pardavimų galėjo pasiteisinti visiems: "čia ne mes kalti, čia tik klientai tie, kompiuterastai visokie".

Aišku, kad prie blogo priprantama, tad ilgainiui ta istorija buvo užmiršta, o Solaris bugai ištaisyti, tad gal dabar ir nieko visai. Bet visgi ir dabar dar neretas koks adminas iš senesnių laikų paburba, kad Solaris - tai gaidys, kuris užima tiek vietos ir stabdo taip baisiai, kad tegul jie apsišika, o jau geriau naudot kokią nors BSD, nes tokia visvien bent jau į seną SunOS panaši.

Pipedija čia rekomenduoja: naudokite Windows ir visos problemos baigsis.