Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Stanislavas Caplinas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Stanislavas Caplinas - neaiškiai savo gyvenimą baigęs KGB veikėjas

Stanislavas Caplinas (rus. Станислав Цаплин) - generolas-majoras, bene paslaptingiausias iš LTSR veikusio KGB vadų, neformaliai ėjo tas saugumo komiteto pirmininko pareigas nuo 1991 metų Gegužės 22 iki Rugsėjo 29, pakolei buvo kažkaip nušalintas ar tai patsai nusišalino, nors ir sugebėjo pergyventi Maskvoje įvykusį Rugpjūčio pučą ir taip toliau.

Kaip sako kai kurie gandai, Stanislavas Caplinas buvęs gerokai sveikesnio proto, nei dauguma kitų kagėbistų, mat atėjęs į tuos organus jau 1955 - kai prasidėjo Chruščiovo Atšilimas, o ir Baltarusijoje, kur stribų siautėjimo nebuvo, taip kad atrinkinėdavo į KGB ne pagal polinkius į nusikaltimus, užtai rečiau pakliūdavo visokie psichopatai.

Tai keistu šitas veikėjas laikomas dėl to, kad jam atėjus valdžion, buvo kiek pristabdyti visokie nesąmoningi Vilniaus OMON veiksmai, o paskui ilgą laiką tęsėsi gana rami situacija. O dar keisčiau, kad skirtingai nei įprasta būdavo KGB, po savo posto Vilniuje pats Stanislavas Caplinas iš KGB išėjo ir užsiimdinėjo nelabai aišku, kuo.

Kiti gandai dar sako, kažką per daug apie kažką anas Stanislavas Caplinas žinojęs, nes paskui labai keistai nusižudė Maskvoje 1994 metais Sausio 2 dieną - iššoko netikėtai per langą ar tai nuo kažkokio tilto, po kuriuo buvo surastas negyvas, bet su perskelta galva. Paskui dar sklandė netgi įdomesnis gandas - kad anam dėl kažko buvo prieš tai skirtas gydymas kažkur Kaščenkoje, iš kur jis išėjo kaip kitas žmogus ir nelabai aiškiai ką nors prisiminė, bet kartą gavo kažkokį kodinį pranešimą - o tada jau ir pro langą ar tai nuo tilto stryktelėjo. Gi kokį ten pranešimą jis gavo - neaišku iki šiolei, tik gandas sako, kad nuo to pranešimo įsijungė jam smegenyse kažkokia savižudybės programa, kuri buvo įdiegta anksčiau...

Pradžioje Rusijoje paskelbta savižudybės versija, tačiau vėlgi kaip gandas sako, smarkiai spaudžiant teisėsaugai iš Lietuvos, praradusiai vieną iš svarbiausių liudininkų Sausio 13 byloje, buvo imta tirti ir nužudymo versija - kad galimai kažkas jį numetė iš kažkur. Tyrimas, nors ir pervadintas į nužudymą, baigėsi niekuo, o tyrėjų versija taip ir liko prie savižudybės, kaip Rusijoje įprasta.

Dar po kelerių metų, kai visi tą Capliną užmiršo, keli sovietiniai iš Lietuvos pabėgę tipai, įskaitant Boleslavą Makutinovičių beigi Vladislavą Švedą pradėjo pasakoti istorijas, kad Stanislavą Capliną nužudę lietuvių fašistai iš Sąjūdžio, nes norėję nuslėpti tai, kad Landsbergis buvęs koksai tai KGB agentas, otą žinojęs vienintelis Stanislavas Caplinas ir patsai Michailas Gorbačiovas, kuris liepęs Landsbergiui įkurti Sąjūdį.

Trumpai tariant, kliedesių čia nemaža...