Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Changes

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Dismorfofobija

174 bytes added, 12:18, 5 spalio 2014
/* Dismorfofobijos simptomatika */
* Perteklinis lankymasis kosmetologijos kabinetuose, kirpyklose, soliariumuose, [[botoksas]], [[plastinė chirurgija]], [[tatuiruotės]] ir t.t.
* Sutrikimai, susiję su informacijos kaupimu - pvz., [[TV]] laidomis apie grožį, straipsnių apie grožį ir madas skaitymu, ypač tokiuose žurnaluose kaip [[Žmonės]] ir pan., taip pat visokios knygos apie dietas, stilių ir t.t.
* Galima [[trichotilomanija|trichotilomanijos]] pob8d=io simptomatika, jei ji susijusi su menamu savęs gražinimu, pvz., dažna [[depiliacija]], antakių pešiojimu ir pan.
* Sumažėjęs paciento darbingumas ar gebėjimas mokytis, atsirandantis dėl to, kad jis baiminasi dėl savo išvaizdos ir vengia ateiti ar neskiria tam pakanakamai laiko - sunkiais atvejais gali baigtis netgi darbo praradimu ar išmetimu iš [[universitetas|universiteto]]
* Negebėjimas susipažinti su naujais žmonėmis, palaikyti draugiškus ar seksualinius santykius dėl baimės nepatikti, būti atstumtam ir pan., sunkiais atvejais įgaunantis net ir [[agorafobija|agorafobijos]] bei [[socialinės fobijos|socialinių fobijų]] požymius - pacientas bijosi būti išjuoktas dėl savo išvaizdos, išeina į gatvę tik sutemus ir pan.