Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Changes

Peršokti į: navigaciją, paiešką

Dismorfofobija

677 bytes added, 12:43, 27 liepos 2014
Pagal savo lygį dismorfofobija išskiriama į dvi rūšis: nekliedesinė dismorfofobija, kai pas pacientą tiesiog [[neurozė]] ir šiaip stogas pačiuožęs - tai [[hipochondrija|hipochondrinio]] pobūdžio sutrikimas. Kitas atvejis - kliedesinė dismorfofobija, kai jau ne šiaip stogas pačiuožęs, o pacientas ima kliedėti apie kokius nors ufonautus ar saugumiečius, kurie jo kūną pakeitė - paprastai tokiu atveju jau būna ir kokie nors [[balsai galvoje]] ir šiaip kažkoks [[schizotipinis sutrikimas]].
Yra keturi bendri požymiai, kad pas pacientą dismorfofobija:* Aiškus nepasitenkinimas savo išvaizda, savęs nuvertinimas* Savo išvaizdos kaltinimas dėl visokių savo nesėkmių* Savo psichologinių problemų perkėlimas į savo išvaizdą* Įsitikinimas, kad pagerinus savo išvaizdą, išsispręs kažkokios kitos problemos Reikia pasakyti, kad nors [[anoreksija]] ir [[bulimija]] irgi susijusios su hipochondrine dismorfofobija, bet išties tai jau sunkesni ir specifiški atvejai, kur viskas žymiai blogiau - tai ne tik visokios baimės dėl išvaizdos, bet jau ir savižala, kai pacientas ima kelti pavojų savo sveikatai ir gyvybei. Tokiais sunkiais dismorfofobijos atvejais hospitalizacija būtina, nes kitaip pacientas gali ir numirti.
== Dismorfofobijos simptomatika ==
Bendrai imant, visa simptomatika, kai pacientas pernelyg rūpinasi savo išvaizda ar ja yra nepatenkintas - tai jau dismorfofobijos požymiai. Tačiau tie simptomai dar ir visokiais ryškiais pavidalais išlenda:
* [[Veidrodžio simptomas]] - pacientas priešais veidrodį praleidžia daugiau kaip pusę valandos per dieną
* Fotografijų baimė - pacientas vengia fotografuotis, nes galvoja kad yra negražus, ar kad nuotrauka nepavyks
* Sumažėjęs paciento darbingumas ar gebėjimas mokytis, atsirandantis dėl to, kad jis baiminasi dėl savo išvaizdos ir vengia ateiti ar neskiria tam pakanakamai laiko - sunkiais atvejais gali baigtis netgi darbo praradimu ar išmetimu iš [[universitetas|universiteto]]
* Negebėjimas susipažinti su naujais žmonėmis, palaikyti draugiškus ar seksualinius santykius dėl baimės nepatikti, būti atstumtam ir pan., sunkiais atvejais įgaunantis net ir [[agorafobija|agorafobijos]] bei [[socialinės fobijos|socialinių fobijų]] požymius - pacientas bijosi būti išjuoktas dėl savo išvaizdos, išeina į gatvę tik sutemus ir pan.
 
Esant kelių tokio tipo simptomų kombinacijai, galima aiškiai diagnozuoti, kad pas pacientą yra sunki dismorfofobija. Tam, kad pacientas nepasidarytų sau žalos, patariame jį hospitalizuoti.
[[Category:Sindromai]]