Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Somatoforminiai sutrikimai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Somatoforminis sutrikimas - čia kai pacientui atrodo, kad jis gal kažkuo serga, o išties tai niekuo jis neserga, o tiktai kokia nors neurozė pas jį. Štai dėl to pacientas ir jaučiasi blogai bei rodo visokią simptomatiką, kartais gana keistą.

Bendrai tai yra trys rūšys visų tų sutrikimų:

  • Kai pacientui vaidenasi kažkas, ko išties nėra, čia dažniausiai būna hipochondrija ir dismorfomanija.
  • Kai pacientui lyg ir yra kažkas, bet tam nėra jokios rišlios priežasties, išskyrus psichogenines - tai visokia dismenorėja, riaugėjimas dėl nuolatinio oro prisirijimo, psichogeninės kilmės viduriavimas, senestopatijos, bepriežastiniai skausmai ir taip toliau.

Čia reikia turėti omeny, kad visi tokie sutrikimai būna tokie, kad pacientas kaip ir nieko nedaro pats sau blogo, bet vat kažkodėl viskas gaunasi taip, kad vis jam blogai viskas, o kartais ir objektyviai matosi, jog kažkas su juo negerai.

Visgi šitiems somatoforminiams sutrikimams nepriskiriami tokie, kur yra kitos priežastys - pvz., trichotilomanija, kur pacientai sau plaukus išsipešioja, nėra somatoforminis sutrikimas, nes jie patys sau išsipešioja dėl to, kad jiems taip norisi.

Kai kuriais atvejais somatoforminiai sutrikimai gali sietis su PTSD, reikštis kaip viena iš silpnesnę, specifinę simptomatiką turinčių potrauminių reakcijų formų.