Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Shizofrenija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Shizofrenija - būtų psichikos liga, bet išties tai tiesiog klaidingai užrašytas pavadinimas. nes išties tai būtų arba šizofrenija, arba schizofrenija. Kažkodėl čia gaunasi taip, kad shizofrenija - tai tokia psichikos liga, kurios pavadinimo nesugeba niekas užrašyti, nes gal vieni nemokšos čia, o tiksliau - tai pusmoksliai ir beraščiai. Išties teisingai reikia rašyti kaip schizofrenija (tariasi kaip "skizofrenija"), o neteisingai - kaip šizofrenija.

Tokius klaidingus pavadinimus būna kad kažkas užrašo, nes atsimena, kad su š raide žodžio "šizofrenija" rašyti negalima, o reikia su kažkokiomis kitomis raidėmis. Vienok gi kokios tos kitos raidės - tai irgi būna, kad neatsimena, tai užrašo tiesiog anglišką "sh". Taip ir gaunasi "shizofrenija". Išties tai neteisingai, nes reikia rašyti "schizofrenija", nes kitaip atrodysi beraštis.

Visgi kadangi visgi klausimas toks, tai mes ir straipsnį atskirą apie tai turime su paaiškinimais apie žodžių rašybą - schizofrenija ar šizofrenija?

O jei trumpiau, tai informuojame, jog shizofrenija su "sh" vadinti to dalyko nevertėtų. O štai vadinti kaip skizofrenija - visai galima ir teisinga, nes nuo graikiško žodžio "schizo", tariamo kaip "skizo" - tai reiškia skilimą, nes prie schizofrenijos žmogaus asmenybė skyla ir byra gabalais.

Bendrai tai dar norime jums pastebėti, kad jei vietoje "šizofrenija" ar "schizofrenija" rašote "shizofrenija", tai jums greičiausiai nėra kokios nors schizofrenijos, o yra tiktai kokia nors oligofrenija ar šiaip demencija, nes tai tiesiog nemokėjimas rašyti. Kalbant paprasčiau, ne medicininiais ir ne moksliniais terminais, tai jums tiesiog galimai kokia nors švelni silpnaprotystė, o jei tiksliau - tai debilumas. Su sunkesne silpnaprotystės forma tiesiog šio straipsnio nebūtumėte suradęs išvis. O su lengva silpnaprotyste - suradote. Tik dabar skaitote ir nesupranate, ką čia skaitote, nes esate durnas.

O bendrai tai nežinome, kodėl jūs čia atėjote į šitą puslapį ir kodėl čia skaitote apie psichiatriją. Galimai js esate koks nors psichikos ligonis arba kokių nors kitų psichikos sutrikimų turintis, o tai kad domitės čia - tai matomai kažkokia jūsų simptomatika, kurią gydyti reiktų neuroleptikais ar bent jau antidepresantais. Bet kuriuo atveju, kokia nors šoko terapija ar trankviliantai irgi nepamaišytų.

Mokykitės rašybos, beraščiai jūs!