Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Sausio 24

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausio 24" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausio 24 - tai mėnesio Sausio diena, kuri yra žymima skaičiumi 24. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Sausio 24 diena dažniausiai būna kartą per metus, Sausio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Sausio 23 ir prieš Sausio 25 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1918 metais katastrofiškai nuo viso pasaulio atsilikusi Rusija irgi sugalvojo įsivesti galų gale Grigaliaus kalendorių, nes atsilikimas matėsi akivaizdžiai, nes tiesiog netgi kalendorius jau atsilikinėjo. Tai ta proga, kad įsivedė naują kalendorių, tai paskui tenai pradingo krūva dienų, nes įvyko kažkokia tai temporarinė disrupcija. Dabar netgi negalim pasakyti, kurios tenai dienos dingo.
  • 1961 šią dieną vienas B-52 bombonešis, skridęs Šiaurės Karolinoje, JAV, subyrėjo ore ir pametė dvi termobranduolines bombas. Įvykis paskui pasidarė žinomas, kaip Goldsboro B-52 crash. Viena iš bombų buvo surasta apysveikė, su 3 iš 4 aktyvuotų sprogdinimo mechanizmų (ji išskleidė parašiutą, skirtą sprogdinimui tiksliame aukštyje, todėl ir nusileido sveika). Kitoje bomboje aktyvavimo buvo mažiau, bet ta įkrito į pelkę, iš kurios jos visos taip ir nepavyko ištraukti, išgautas tik inicijuojantis atominis užtaisas, o likusi bomba liko maždaug 50 metrų gylyje.
  • 1978 metais sovietų kosminis palydovas "Kosmos 954", turėjęs branduolinį reaktorių, nukrito žemėn, sudegdamas ir išsklaidydamas visas radioaktyvias medžiagas virš Šiaurės Vakarų Kanados teritorijų.
  • 1984 metais prasidėjo laisvi Apple Macintosh kompiuterio pardavimai. Štas kompiuteris buvo tiek aplenkęs laiką, kad paskui dar porą dešimtmečių ant jo ir laikėsi Apple reputacija. O ir dabartiniai Mac vadinami Mac tik todėl, kad šitai buvo mažybiška žodžio "Macintosh" santrumpa.


Dar apie Sausio 24

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 24: