Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Sakinys

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Sakinys - tai tokia žodžių seka, neretai sudaryta be jokios prasmės ir logikos, bile tik pasakyt kažką. Štai pavyzdžiui, ima kažkas ir pasako sakinį apie tai, kad valdžia bloga, vien tik vagiai ten aplinkui. O paskui ima ir prabalsuoja už tą valdžią, nes esą visvien viską išvogs, tai tegul bent jau tie patys vagia. Tai ar atitinka tai realybę kokią nors? Tai žinoma, kad taip, nes taip visi gi ir daro.

Čia dar turim pasakyti, kad kalbos visaip skiriasi savo sakiniais, nes tenai atsiranda gramatika: štai kokioje nors anglų kalboje reikia žodžius sudėstyti teisingai, nes gali kas nors ir nesuprasti. O štai lietuvių kalboje kaip bedėstysi, tai viskas visvien gausis taip pat. Tai reiškia, kad lietuvių kalba yra pranašesnė, kadangi žodžiai yra galingesni prieš gramatiką. O anglų kalba yra atsilikusi, nes gramatika yra stipresnė už žodžius.

Kiti dar sakinius besiaiškindami, atranda tokį keistą dalyką, kaip sakinio desinchronizacija, tai paskui išsidirbinėja ir tyčiojasi iš kalbainių, sakydami, kad tokie šposai esą yra koksai tai ten demonstravimas, kad kalba leidžia daryti tai, ko neleidžia daryti taisyklės.