Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Sąmonės sutrikimai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Sąmonės sutrikimas)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Sąmonės sutrikimas - tai čia tada, kai žmogaus sąmoningumas sumažėja ir protas nusilpsta, tai todėl žmogus ima aplinkoje nesiorientuoti, apstoja mąstyti ir pasidaro truputį gal dibilas, o gal ir atvirkščiai - koks nors panašiai kaip pseudointelektualas gal, tik labai jau išreikštas smarkiai.

Kaip ir vadinasi - taip ir yra: pacientas ima ir kažkaip praranda sąmonę - visai pilnai ar dalinai, bet gi taip, kad toji nustoja veikti, o pacientas nustoja rodyti intelektą ar dar kokius nors proto simptomus.

Būna dėl visokių priežasčių, gi dažniausiai - dėl kokios nors šizofrenijos ar epilepsijos, o ir šiaip dėl kokių nors smegenų infekcijų ar sužeidimų. Smegenys nuo to nusilpsta, taigi ir pradeda visai neveikt arba ima lįsti visokie neaiškumai, kaip kad haliucinacijos ir kliedesiai.


Sąmonės sutrikimų klasifikacija

Visi sąmonės sutrikimai skirstomi į dvi rūšis: psichotiniai ir nepsichotiniai. Kai būna psichotiniai, tai būna kokybiniai: lyg ir psichikos veikla yra, tik ji nenormali kažkokia, kitaip tariant - pacientui psichozė kokia nors ar šiaip proto aptemimas. O jei nepsichotiniai, tai būna kiekybiniai: lyg ir psichikos veikla normali, bet susilpnėjusi tiek, kad jos beveik ir nelikę, kitaip tariant, ta sąmonė aptemo ir išsijungė.

Negana to, dar sąmonės sutrikimai būna skirstomi į dvi rūšis pagal eigą: jeigu labai staigiai - tai čia paroksizmas, kur ir sužadinimas koks nors gali būti, ir šiaip viskas išvis netikėtai - tai sąmonės aptemimas. O jei iš lėto ir nuosekliai viskas vystosi - tai būna neparoksizminis sąmonės sutrikimas arba sąmonės išsijungimas ar ten atsijungimas - kaip pavadinsi, taip ir gerai.

Taip gaunasi iš viso 2x2=4, tai yra iš viso 4 rūšys tų sutrikimų, visi dar ir įvairaus stiprumo porūšius turintys:

Kaip matome, čia viskas paprasta ir nesvarbu, kokia jūsų būsena bebūtų, kokie nors kaščenitai jus čia visvien suklasifikuos.