Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Sąmonės aura

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Sąmonės aura - tai čia kai pacientas patsai pajaučia savo aurą matyt, dargi taip, kad smegenis užtrumpina. Kitaip tariant, gaunasi toksai sąmonės sutrikimas, kuris išsivysto labai staigiai, netikėtai ir įspūdingai.

Dažniausiai sąmonės aura būna prie epilepsijos, prieš pat prasidedant priepuoliui. Nors būna ir šiaip prie kokių nors smegenų pažeidimų, kur pacientas irgi gali būti patyręs.

Vienas iš esminių skiriamųjų bruožų, nelabai būdingų kitiems sąmonės sutrikimams - kad pacientui neišsijungia atmintis, nors prie kitų sutrikimų tai išsijungia ir pacientas neprisimena, kas jam buvo. Tai gal ir toksai sąmonės auros privalumas, kad ją bent jau prisiminti galima.

Pati sąmonės auros simptomatika nelabai rišli, tačiau būdingas visapusiškas įspūdingumas: daugybė visokių ryškių margaspalvių haliucinacijų - tiesiog šurmuliuoja mugė. Pacientas jaučia, kaip jo kūnas į kažką keičiasi, jausmas, kad tai jau kadaise buvo ir viską prisimeni, ir kad kažkas įspūdingo tuojau įvyks, o laikas tuo tarpu ima stoti, sulėtėja, sustoja - o tada įvyksta. Aišu, kas įvyksta - dažniausiai - didysis traukulinis priepolis.

Aišku, būna, kad sąmonės aura ir savaime užeina, ir pasibaigia be jokių tenai priepolių. Tai irgi šiaip jau skaitosi epilepsijos priepolis, tik kaip paskira rūšis. Dar kartais būna, kad ir prieš mažąjį traukulinį priepolį pasitaiko, bet ten jau rečiau...