Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Rugsėjo 10

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Rugsėjo 10" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Rugsėjo 10 - tai mėnesio Rugsėjo[reikalingas šaltinis] diena, kuri yra žymima skaičiumi 10. Tasai skaičius yra iš dviejų skaitmenų, todėl čia nėra tikras skaitmuo, o tiktai skaičius.

Rugsėjo 10 diena dažniausiai būna kartą per metus, Rugsėjo mėnesį. Ji dažniausiai būna po Rugsėjo 9 ir prieš Rugsėjo 11 dieną[reikalingas šaltinis].

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1897 metais per Latimerio skerdynes nusikalstamas amerikonų šerifas nužudė 19 beginklių žmonių, įtrauktų į prievartinę vergovę - tai buvo lietuviai, lenkai, slovakai ir vokiečiai, bandę protestuoti prieš išnaudojimą nežmoniškomis sąlygomis. Būtent po šių žudynių prasidėję visuotiniai protestai ilgainiui privertė liberalizuoti JAV anglies kasyklas, išnaikinant ten siautėjusį laukinį kapitalizmą, kur kasyklų savininkai žmones galėdavo paversti vergais. Nepaisant to, 19 žmonių nužudęs ir 49 sunkiai sužeidęs šerifas su visa savo gauja buvo išteisintas.
  • O 1939 metais šią dieną krito garsiausias Lenkijos didvyris, kuris buvo ne kas kitas, o lietuvis Vladislovas Raginis.
  • 1946 metais kažkokia Teresa Bojaxhiu, bevažiuodama traukiniu ėmė girdėti keistus balsus galvoje. Tai vietoje to, kad gydytųsi nuo haliucinacijų, ėmė skelbtis, kad čia jai galvoje kažką pasakoja kažkokia Šventoji Dvasia, o baigėsi viskas tuo, kad netgi Bažnyčia ją paskelbė šventąja.
  • 1977 metais paskutinį kartą pasaulyje sėkmingai panaudota gilijotina, nes Prancūzija taip nukirto galvą kažkokiam Tuniso arabų imigrantui Hamida Djandoubi, kuris nužudė kažkokią moterį, kurią bandė įbauginimo, o paskui ir kankinimo būdu paversti prostitute, nes tai buvo jam įprasta veikla. Tai po to labai rėkė visokie tolerantai, kad labai nehumaniška bausmė ir mažumų diskriminacija visa tai.


Dar apie Rugsėjo 10

Yra ir daugiau mėnesių, kur būna 10 diena. Štai tokių mėnesių dienų sąrašas: