Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Retroaktyviniai kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Retroaktyviniai kliedesiai - tie, kurie susiję su kokiais nors praeities įvykiais, taigi dar vadinami kaip retrospektyviniai kliedesiai. Psichiatrijoje šitokie kliedesiai, kaip atskira rūšis nagrinėjami gana mažai, nes dažniausiai būna nesavarankiški - arba tiesiog kaip paramnezijų pasekmė, o tada jau nagrinėjami ne kaip kliedesiai, o kaip konfabuliacijos, arba kaip parafreninių kliedesių dalis - retrospektyviniai pranašysčių kliedesiai.

Visgi kai kuriais atvejais gali atsirasti ir gryni retroaktyviniai kliedesiai - dažniausiai kai pacientas bando pergalvoti kažkokius buvusius praeities įvykius, juos interpretuodamas kažkokiu iškreiptu būdu. Dažniau tokia kliedesių forma pasitaiko kaip rezidualiniai kliedesiai apie buvusį psichozės periodą arba kaip psichogeniniai kliedesiai, atsiradę bandant paaiškinti kokius nors nelabai aiškius įvykius.

Retroaktyviniams kliedesiams būdinga tai, kad pats pacientas nelabai gali jų teisingumo tinkamai patikrinti, todėl visokiems prisigalvojimams nėra jokių ribojančių faktorių, atitinkamai jie ima vystytis į ištisas teorijas.