Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Reikšmingumo kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Reikšmingumo kliedesiai arba tiesiog reikšmės kliedesiai - čia kai viskas turi ypatingą reikšmę, nes viskas ne taip, kaip visi galvoja. Paprastai šita kliedesių forma išsivysto pradinėse aštrios psichozės stadijose, kai viskas ima darytis visiškai kitaip, nes viskas dėl paciento.

Kas būdinga, kažkiek laiko prieš reikšmės kliedesius, pacientą paprastai kamuoja kliedesinė nuotaika, o paskui praisdeda nušvitimai, kurių metu ir ima aiškėti, kad visur yra kokia nors ypatinga reikšmė.

Paprastai visi tie reikšmės kliedesiai po kiek laiko persimaišo su visokiomis paciento pasidarytomis išvadomis, kaip įprasta - paranoidinių kliedesių pobūdžio. Bet pradžioje būna vienas prasmingas visiems reikšmės kliedesiams dalykas: kažkaip čia viskas visur prasminga ir viskas yra pacientui siunčiami ženklai.

Tokiais pacientui siunčiamais ypatiną reikšmę turinčiais ženklais tampa bet kas - visokie daiktai, procesai, veiksmai, kitų žmonių reakcijos ir taip toliau. Ir visa tai kas vyksta dabar ir vyko prieš tai - tai turi kažkokią ypatingą reikšmę, ir būtent su pacientu susiję ir specialiai dėl jo padaryta.

Grynų reikšmės kliedesių atveju pacientas dar negali nustatyti, kokia ten ta kliedesių reikšmė - aišku tik tiek, kad viskas turi ypatingą reikšmę. O jau paskui - prasideda ir teorijos visokios. O su tomis teorijomis išsivysto ir paranoidinis sindromas.