Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Rapolas Čarnas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Štai tiktai toksai mažas ir šleikščiai rudas paveiksliukas su Rapolu Čarnu teatsirado, tai galim įžiūrėt, kad anas dar ir su akiniais, kad paslėptų akis.

Rapolas Čarnas, kuris Tarpukaryje dar buvo žinomas, kaip Rafail Čornyj - vienas iš keturių komunarų, bandžiusių rengti komunistinį perversmą Lietuvoje 1926 metais. Už ką ir sušaudytas.

Gimęs vos 1900, jau 1918 dalyvavo nerišliose veiklose, o 1920 tapo komsomolo aktyvistu, o paskui ir visokių profsąjungų vaduku, daugiausiai reiškėsi maisto pramonėje, Šiauliuose. Nuo 1921 tapo LKP centro komiteto nariu, kadangi parodė organizacinius teroristinius gebėjimus, buvo pasiųstas mokymams į Maskvą. Po mokymų, praeitų pas saugumiečius, grąžintas atgal į Lietuvą, kur ėmė aktyviau reikštis. Po kažkokių riaušių 1924 suimtas, paskui paleistas, paskui jau įkliuvo vėl.

Rapolas Čarnas laikomas vienu iš mažiau žinomų veikėjų, tačiau su juo siejama labai didelė dalis nelegalios veiklos, bandant sukaupti ginklus ir surengti Lietuvos vyriausybės narių nužudymus. Buvo vienu iš LKP vadų, jauniausias Lietuvos kompartijos vadovybėje.