Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Trankvilizatoriai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Raminantieji)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
 Star of life.png  Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

Trankvilizatoriai arba trankviliantai, o liaudyje vadinami kaip tiesiog raminantieji - tai tokie vaistukai, išties gi panašiai kaip neuroleptikai, netgi neaišku iš tiesų, kuo jie ten skiriasi. Galgi tiktai tuo, kad neuroleptikai esą ir nuo haliucinacijų padeda bei kliedesius apmalšina, taip kad veikia stipriau.

Gi trankvilizatoriai puikiai slopina visokius ten simptomus, kaip koks nors nerimas ar šiaip kažkokios reakcijos į aplinką, tad irgi neblogai suveikia. O dar ir migdo, ir taip toliau. Taip kad labai geros tabletės, nuo kurių pacientai pasidaro apduję ir visai viskuo laimingi.

Dauguma trankvilizatorių - tai visokie benzodiazepinai, nors turime pasakyti, kad senoviniais laikais jų vietoje ir barbitūratai kartais būdavo naudojami. Populiariausi ir garsiausi gi - fenazepamas ir diazepamas matyt...


Kalbainiams reikia raminamųjų

Pagal kalbainius gaunasi kažkodėl, kad negali būti raminantieji ar raminantys vaistai, o reikia kad būtų tiktai raminamieji arba raminami. Nes matyt kad ne vaistai pacientą ramina, o pacientas ramina vaistus. Taip kalbėti nurodo kalbainiai: "raminantys vaistai" - neteisinga, o "raminamieji vaistai" - teisinga.

Tačiau mes paklausėme kaščenitų apie tai, tai šitie mūsų gal nesuprato ir mums atsakė kažkokią nesąmonę:

Tiems, kas nori vaistus gydyti, reikia jau ne raminančių, o mažų mažiausiai neuroleptikų arba ir dar kai ko daugiau, o svarbiausia tai reikia būtinai išsitirti stacionare, kelis mėnesius pailsėti ir pasigydyti tikrai nepatrukdytų ir paskui būtų lengviau. Laukiame atvykstant.

Pipedija kategoriškai atsiriboja nuo bet kokių kaščenitų ir jų pareiškimų ir nieko su tuo neturi bendro.