Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


PVM

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Pvm)
Jump to navigation Jump to search
Štai taip vat "pridėtinė vertė" ir apmokestinama

PVM - tai Pridėtinės Vertės Mokestis (kiti gi sako - "prekių vartojimo mokestis" arba "perkant vagiamas mokestis"), panašiai, kaip akcizas (o taip ir buvo anksčiau vadinamas). Valdžia deda jį ant visko kas valgoma ir nevalgoma. Dydis - 19 nuošimčių, nors kadangi visi mokesčių moka per mažai, tai Kubilius žada iki 21 procento padidinti. Nepainioti su PMS.

Upd. taigi padidinti PVM jau padidino senokai, taip kad moka dabar visi 21 procentą, o Šimonytė sako, kad reiks dar labiau didinti. Pikti liežuviai šneka, kad didinimo ribos dar pakankamai plačios ir valdžia turi šansų netgi cielus 25 procentus PVM kada nors pasiekti.

Teoriškai PVM mokestis yra skirtas sukurtai pridėtinei vertei apmokestinti, bet kaip tai keistai gaunasi, kad jis uždedamas ne ant pridėtinės vertės, o ant visos parduodamos prekės ar paslaugos vertės, lyg ta prekė ar paslauga iš oro atsirastų. Tai šitos manipuliacijos pavadinimais čia išties nelabai suprantam.

Pagal savo esmę PVM yra priskiriamas regresiniams mokesčiams, nes didesnės įmonės mažesnę pelno dalį sumoka, kaip PVM. Pvz., jei jūs esate ūkininkas, gaminantis pieną, tai parduodamas tą pieną pieninei, sumokate PVM. Pieninė pieną perdirba ir parduoda parduotuvei, dar kartą sumokėdama PVM, o parduotuvė - parduoda gyventojams ir vėlgi sumoka PVM. O jau paskui veikia PVM grąžinimo mechanizmai, per kuriuos dalį pinigų galima atgauti. Didelė gi korporacija, turinti ir parduotuves, ir pienines, ir ūkius, sumoka PVM tiktai vieną kartą, tad sumokėto PVM kiekis, tenkantis tai pačiai produkcijai, gaunasi mažesnis. Kitaip tariant, PVM moki tuo mažiau, kuo daugiau uždirbi.

O šiaip tai PVM yra sukurtas tam, kad tai būtų dar vienas mokestis, kurį, atseit, moka ne žmogus, o kažkas kitas, tai dauguma žmonių, būdami gan bukais ar šiaip nesigilindami, nesupranta, kad PVM mokamas iš jų kišenės - jie mat galvoja, kad čia pardavėjas jį moka. Nors išties tai pirkėjas sumoka, tas ir durnam turėtų būti aišku. Pvz., perkate bulvių už 5 litus, tai iš tų bulvių beveik litą užmokate PVM, nors bulvės išties kainuotų tik 4 litus. O dar prisideda darbo pardavėjo buhalterijai, tai čia pirkėjui išlaidos dar padidėja, nes už buhalterijas gi irgi reik mokėt.

Tai šitaip gaunasi, kad sumokėjot krūvą visokių mokesčių, kai gavot atlyginimą, bet tai kai išleidot atlyginimą, tai dar kartą mokesčius sumokėjot. Labai gudri valdžios politika.


Dar žr.

Be PVM valdžia dar ir kitų santrumpų jums gali pasiūlyt sumokėti:

...ir t.t.