Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Psichogeninė sinkopė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Psichogeninė sinkopė - tai tiesiog apalpimas, tik dėl kokios nors psichologinės kilmės. Štai taip protingai daktarai pavadina paprastus dalykus, kad niekas nesuprastų nieko.

Kaip ir kiti apalpimai, taip ir psichogeniniai, tai yra emocijų kokių nors sukelti, visada pasižymi pastebimu kraujospūdžio kritimu. Kyla dažniausiai žaliam jaunimėliui, kai anas pamato kokius nors kraujus ar šiaip ko nors išsigąsta, ar dar kas nors pasitaiko.

Taip vat paprastai vienodai viskas vyksta: pykinimas, galvos svaigimas, sąmonė tik aptemsta ir šlumšteli žmogus ant žemės. Jei žemė iš betono ar kokių nors plytelių, tai ir galvą prasiskelia, o jei kokioje nors vonioje ar ant laiptų - tai kartais ir užsimuša.

Kaip ir kitų apalpimų atveju, gydymas paprastas - nuo traumų, o ir šiaip paguldyt reikia ant nugaros, kojas pakelt, kad kraujo daugiau į smegenis nutekėtų ir palaukt, kol atsipeikės. O jei neatsipeikės - tai gydymas net blogiausiu atveju gali būti pratęstas pas patoanatomą.

Dar reikia turėti omeny, kad pas dažną pacientą būna ne sinkopė, o pseudosinkopė - kitaip tariant, netikras apalpimas. Tas būdinga visokiems isterija sergantiems ligoniams, o atpažįstama iš to, kad pacientas prieš tai pademonstruoja visaip, kad oj, jau tuoj apalps, o paskui nukrenta saugiai ir atsargiai, nesusimušdamas, tačiau teatrališkai. Gi tikros sinkopės atveju pacientai nukrenta gana netikėtai, negražiai ir banaliai - kaip koks bulvių maišas kad nukristų nuo kėdės.