Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Psichikos liga

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Psichikos sutrikimai)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Psichikos liga - tai ne sutrikimas, ogi tiesiog kita pasaulėžiūra, nors aišku, čia kaip pažiūrėsi. Išties tai nenormalumas yra norma, taip kad normalumas - ne jokia ne norma, todėl čia jūs visokie, kurie atseit normalūs - turėtumėt būti gydomi kaip nors - čia jums padės psichiatrija. Kažkodėl gi viskas gaunasi atvirkščiai.

Vat pavyzdžiui, farmacijos vertelgos tai labai džiaugiasi šituom, nes dėl belenko psichiatrai puikiai gali skirti visokius ten vaistus, neuroleptikai, trankvilizatoriai ir antidepresantai - ypač populiarūs, gi daro jie neaišku ką, bet pinigai didžiuliai, o tai kai kas tyrimą padaro, kad tie vaistai nepadeda ar smegenis žaloja, tai gi puikiai tie tyrimai paneigiami šimatais kitų labai nepriklausomų ir teisingų tyrimų, pademonstruojančių, kad patys neteisingų tyrimų darytojai serga kokia nors psichikos liga ir yra gydytini vaistais bei elektrokonvulsine terapija, kuri puikiai gali padėti tokiais atvejais.

Gi skaitytojau, čia ir tau vertėtų susimastyt apie šitai, nesgi juk ar nekamuoja tavęs liūdesys ar nerimas, kokia nors nuotaikų kaita, kai vieną dieną būni linksmas, o kitą susinervini? Tai akivaizdus jau požymis, tikras schizoafektinis sutrikimas, o gal ir vangioji šizofrenija, na mažų mažiausiai - tai depresija, bipoliarinis sutrikimas ar neurozė, puikiai pagydoma vaistukais.

Dargi ir PSO statistika teigia, kad 25 procentai pasaulio populiacijos yra ne kas kita, o psichai, gi likę tiesiog neištirti, tai tirtųjų tarpe psichikos ligomis matomai serga visas 100 procentų žmonių, taip kad rimtai patartume susirūpinti savo sveikata, o ir puikios sanatorinės gydymo vietos, kaip kad Nauja Vilnia ar Švėkšna bei kitos psichiatrinės ligoninės čia puikiai tam padės.


Psichikos ligų klasifikacija

Pagal dabar naudojamą metodiką, yra ir tokia klasifikacija, kur kokia nors raidė ir skaičius - kodas, specialiai kad pacientas nesuprastų, kokia jo diagnozė, ir viskas pagal tarptautinę ICD-10 klasifikaciją. Mes čia išviešinsim jums, kad žinotumėt, ką tai reiškia. Nes jei nežinosit, tai gal galvosit, kad nesergate arba šiaip kokie nors atseit normalūs esate.

Žinokite, kad psichikos liga jūs sergate, tik jums dar diagnozės nepaskyrė. Tai kol jums diagnozės nepaskyrė, tai galite patys ją sau pasiskirti, bet užsiimti savigyda visgi nepatariame. Štai jums psichikos kodai visokie su pavadinimais ligų, kurias jūs žinote, kai kur ir įdomesnius atvejus išskiriant (čia neapsigaukit, kad tik tiek rūšių - yra ir dar detalesnės klasifikacijos, o ir šiaip mes čia dėl paprastumo daugumą visko praleidžiam):

Galų gale, nors dabar čia istorijos ir tradicijų neigėjai išbraukė, bet mes vardan teisybės privalome sugrąžinti svarbiausią ir esminę psichikos ligą, nuo kurios tyrimų prasidėjo visa šiuolaikinė psichiatrija, nes būtent ją tirdamas Emil Kraepelin atado kitų psichikos ligų dėsningumus. Toji liga - tai neurosifilis.