Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Kapsaicinas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Pipirinės dujos)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Labai gerai ir teigiamai kapsaicinas ir visokios pipirinės dujos veikia įvairius studentus beigi kitą žalią jaunimėlį, kuris susigalvoja protestuoti kokiame nors Occupy Wall Street dėl kažkokios demokratijos ir laisvės, kurios jiems kažkodėl pritrūko

Kapsaicinas, kaip kuriose srityse užvadinamas dar kaip OC arba pipirinės dujos (Oleoresin Capsicum) - tai toksai alkaloidasraudonųjų pipirų, kuris smarkiai graužia ir degina, todėl mėgstamas visokių gurmanų, kurie prisiėda šito kuo smarkiau ir kuo daugiau, o paskui labai džiaugiasi, kad pasimėgavo kažkokiais egzotiškais patiekalais.

Dar žinoma, kad kai kurie narkomanai yra išradę keistą ir pasibjaurėtiną būdą iškreiptai svaigintis kapsaicinu, kurį vadina kažkokiu ten kokteiliu "Piktasis". Užtai čia siūlome šito jums nedaryti. Nes paskui pradėsite versti tą "Oleoresin Capsicum" kaip "paprikų derva", o šitaip daro tiktai kalbainiai.

O dar kitiems kapsaicinas yra žinomas, kaip ašarinės dujos, dar žinomos pavadinimu "OC", kurios yra ekologiškos, nes iš natūralių produktų ir tinkamos visokioms supermamoms, tai visiems nuo šitų kyla klausimas, kaip apsisaugoti nuo ašarinių dujų?


Kapsaicino poveikis gardumynų mėgėjams

Kapsaicino poveikis visiems puikiai žinomas, nes visi yra ragavę raudonųjų pipirų. Vienok čia turim pasakyti, kad yra ir visokių ypatybių.

Štai yra puikiai žinoma, kad kapsaicinas ganėtinai sunkiai įsisavina per virškinamąjį traktą, todėl jei pernelyg daug jo prisivalgysite, o organizmas nebus dar tinkamai pripratęs, tai gali jus ištikti netikėta tryda. Taip atsitinka todėl, kad žarnyną raudonieji pipirai irgi dirgina, o kai sudirgina, tai žarnynas išskiria į save daug vandens, viduriai suskystėja, o tada jau galite pratrysti taip netikėtai, kad patys nustebsite.

Dar įdomiau, kad štai su žarnynu tai yra įdomiai: didesnė dalis kapsaicino per ten ir pasišalina, tačiau jei prisiėdėte pipirų per daug, tai bepasišalinant, jie smarkiai degina ir subinę. Bet dar įdomiau yra tai, kad jei jau visai esate pablūdęs mėgėjas, tai prasideda kapsaiccino šalinimas, rezorbuojant jį žarnyne, ir šalinant per tiesiąją žarną, ko pasekoje jau po kelių valandų šiksite pipirų ekstraktu.

Taip kad nepadauginkite, nebent specialiai ruoštumėtės kokioms nors demonstracijos, mitingams ar riaušėms, vardan kurių specialiai norite išsiugdyti imunitetą, kad paskui būtų lengviau atsakyti į neretą klausimą: kaip apsisaugoti nuo ašarinių dujų?


Kapsaicino poveikis teisėsaugos reikaluose

Kaip žinia, teisėsauga kovoja už gamtą ir ekologiją, todėl ir ašarinės dujos turi būti ekologiškos, be visokių ten E raidžių ir įvairios chemijos. Taip kad mokslininkų atradimas, parodęs, kad kapsaicinas savo efektingumu gali lygintis su visokiomis CS ir CR dujomis, rodo, kad nereikia tos chemijos pramonės, kadangi viską mums duoda gamta-motinėlė.

Todėl išekstrahuotas kapsaicino ekstraktas puikiai tinkamas, kad juo pripurkšti į akis kokiems nors paaugliams, atsitiktiniams praeiviams, žurnalistams, nėščioms motinoms, netyčia pasitaikiusiems vaikučiams, senukams ir kitiems riaušių dalyviams, kurie gali trikdyti savo riksmais ir nederama išvaizda bei kokiais nors reikalavimais visuomenės rimtį.

Yra tiktai vienas toks nelabai patogus dalykas: kadangi organizmo atsparumas kapsaicinui vystosi bendrai, tai visokių aštrių produktų mėgėjų akys ir plaučiai kažkodėl apstoja taip smarkiai į tas pipirines dujas reaguoti. Tai užtat gamintojai privaro tų pipirų į dujas per daug, kad visokių nereaguojančių nebūtų. Tai ir pasitaiko, kad kai kurie reaguoja kažkodėl tiesiog skausmingai, nes pripratę aštriausius pipirus ėsti, o kiti gi nuo tų pačių dozių išvažiuoja suvisai tiesiai į ligoninę.

O dar kadangi produktas yra esą labai natūralus, tai visokie tų kapsaicininių dujų gamintojai specialiai dar prideda oranžinio dažiklio į tas dujas, kad atrodytų kaip koks Tabasco ar panašus pipirinis padažas. Tai iš to visada galima atpažinti šitą ašarinių dujų rūšį.

Savo neigiamais beigi teigiamais efektais kapsaicinas yra maždaug tarpinis tarp CR ir CS, taip kad ir odą graužia, ir dusina, ir akis irgi ima smarkiai. Plaučių pažeidimai kartais baigiasi apsilankymu gydomąjame morge.