Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Phishingas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Fišingas arba phišingas (angl. phishing) - tai čia kai visokie sukti gudruoliai žuvis gaudo.

Tai aišku, kartais pasitaiko, kad pagauta žuvis pasirodo besanti piranija, kaip kokia Pipedija, tai gerokai skaudžiai gali apkandžiot ir nukandžiot pirštus, kad maža nepasirodys, tai dar kartais taip sako, kad "pataikė šūdas į ventiliatorių".

Tai dažniausiai aišku būna visoks spamas iš Nigerijos, kur visokie paveldėtojai siūlo išgrynint melejonus, bet neretai ir smagesnių visokių dalykų pasitaiko, kaip kad visokie pasiūlymai laimėt ipod grotuvą kokį ar dar kokią nors nesąmonę, arba įsidarbint kokiu nors pardavėju internetuose, o dar dažniau - labai greitai užsidirbt pinigų, pervedinėjant juos per visokias sąskaitas. O dar patys piktybiškiausi tai siuntinėja emailais visokius pranešimus, kad tipo "jūsų banko sąskaitos slaptažodis turi būti pakeistas, prašome užeiti į puslapį ir patvirtinti savo slaptažodį", ir prikabina melagingą nuorodą kokią nors su padirbtu banko puslapiu, taip išgaudami slaptažodį.

Tai aišku, daugelis žmonių patiki tokiais kliedesiais ir užkimba ant kabliuko, bet kiti gi, kai gudresni būna, tai surenka šiek tiek informacijos ir paskelbia apie tuos fišintojus Pipedijoje, tai tie tada verkia, nervinasi, plūstasi ir kitaip piktinasi, kad pakliuvo į Pipediją.

Tai paprastai pirmas požymis, kad fišintojas ar spameris koks nors gailisi savo darbų, tai kai jis pradeda straipsnius Pipedijoje trint ir vandalizuot.